Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Zamknięte drogi, paraliż Markowej. Świat jedzie na beatyfikację Rodziny Ulmów

Muzeum rodziny Ulmów w Markowej
Dziennikarze przed poświęconym rodzinie Ulmów muzeum w Markowej. (Fot. Wit Hadło)

Mała Markowa już w niedzielę, znajdzie się w centrum zainteresowania całej Polski. Na stadionie tej miejscowości odbędzie się msza beatyfikacyjna Rodziny Ulmów. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami w ruchu oraz zamkniętymi ulicami.

– Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Jednocześnie przypominamy o obowiązku stosowania się do poleceń osób kierujących ruchem – przekazuje aspirant Wojciech Gruca, rzecznik prasowy KPP w Łańcucie.

Drogi w Markowej zamknięte już w sobotę

Choć msza beatyfikacyjna odbędzie się w niedzielę, to ul. Dworska w Markowej, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 881, do budynku Domu Kultury, zamknięta będzie dla pieszych i kierowców, już w sobotę. Nie dotyczy to tylko mieszkańców tej ulicy. Tego dnia od godz. 9 odbywać się będą obchody Podkarpackiego Święta Młodych.

Dla samochodów osobowych zostały wyznaczone parkingi, wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • parking II – droga Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z DW 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking III – droga gmina Lipnik – Markowa, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking IV – droga Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać.

Osoby, które przyjadą spoza archidiecezji przemyskiej, mogą zaparkować na stadionie w miejscowości Gać, pod numerem 267.

Beatyfikacja Ulmów. W niedzielę paraliż Markowej

Kolejne zamknięcia nastąpią w niedzielę. W dzień beatyfikacji, dla kierowców, zamknięty będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 881 (Sonina – Markowa), droga gminna relacji Kosina – Markowa oraz wspomniana już ul. Dworska.

W niedzielę parkingi dla samochodów osobowych wyznaczone będą wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • parking II – droga powiatowa relacji Albigowa – Sonina, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Albigowa;
  • parking III – droga gmina Lipnik – Markowa, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking IV – droga gminna Głuchów – Zagrody „Przecznice”, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.

W niedzielę autobusy i busy będą mogły parkować wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • Parking A – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do Biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać;
  • Parking B – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking C – droga wojewódzka nr 881, odcinek od granicy gminy Kańczuga do skrzyżowania Markowa – Gać, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.

Co więcej, Specjalny rejs samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT. Z Warszawy ma wylecieć o godzinie 7.15 w Warszawie. W Jasionce ma wylądować o godz. 8.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin