REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Zamknięte drogi, paraliż Markowej. Świat jedzie na beatyfikację Rodziny Ulmów

Muzeum rodziny Ulmów w Markowej
Dziennikarze przed poświęconym rodzinie Ulmów muzeum w Markowej. (Fot. Wit Hadło)

Mała Markowa już w niedzielę, znajdzie się w centrum zainteresowania całej Polski. Na stadionie tej miejscowości odbędzie się msza beatyfikacyjna Rodziny Ulmów. Wiąże się to ze sporymi utrudnieniami w ruchu oraz zamkniętymi ulicami.

– Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość. Jednocześnie przypominamy o obowiązku stosowania się do poleceń osób kierujących ruchem – przekazuje aspirant Wojciech Gruca, rzecznik prasowy KPP w Łańcucie.

Drogi w Markowej zamknięte już w sobotę

Choć msza beatyfikacyjna odbędzie się w niedzielę, to ul. Dworska w Markowej, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 881, do budynku Domu Kultury, zamknięta będzie dla pieszych i kierowców, już w sobotę. Nie dotyczy to tylko mieszkańców tej ulicy. Tego dnia od godz. 9 odbywać się będą obchody Podkarpackiego Święta Młodych.

Dla samochodów osobowych zostały wyznaczone parkingi, wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • parking II – droga Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z DW 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking III – droga gmina Lipnik – Markowa, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking IV – droga Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać.

Osoby, które przyjadą spoza archidiecezji przemyskiej, mogą zaparkować na stadionie w miejscowości Gać, pod numerem 267.

Beatyfikacja Ulmów. W niedzielę paraliż Markowej

Kolejne zamknięcia nastąpią w niedzielę. W dzień beatyfikacji, dla kierowców, zamknięty będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 881 (Sonina – Markowa), droga gminna relacji Kosina – Markowa oraz wspomniana już ul. Dworska.

W niedzielę parkingi dla samochodów osobowych wyznaczone będą wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • parking II – droga powiatowa relacji Albigowa – Sonina, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Albigowa;
  • parking III – droga gmina Lipnik – Markowa, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • parking IV – droga gminna Głuchów – Zagrody „Przecznice”, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.

W niedzielę autobusy i busy będą mogły parkować wzdłuż następujących dróg, na których w tym dniu będzie obowiązywać ruch jednokierunkowy:

  • Parking A – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od drogi na Husów do Biblioteki w Markowej, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Gać;
  • Parking B – droga powiatowa Markowa – Gać, odcinek od miejscowości Gać do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 881, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa;
  • Parking C – droga wojewódzka nr 881, odcinek od granicy gminy Kańczuga do skrzyżowania Markowa – Gać, ruch jednokierunkowy w stronę miejscowości Markowa.

Co więcej, Specjalny rejs samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT. Z Warszawy ma wylecieć o godzinie 7.15 w Warszawie. W Jasionce ma wylądować o godz. 8.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin