Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Pomóżmy choremu Sebastianowi z Ożańska! Choruje na białaczkę

6-letni Sebastian z Ożańska potrzebuje naszej pomocy
6-letni Sebastian choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. (Fot. Fundacja Iskierka)

6-letni Sebastian Pawlak z Ożańska, w gminie Pawłosiów, w powiecie jarosławskim od stycznia choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

– Nogi bolały go do tego stopnia, że przestał samodzielnie chodzić – opowiada Joanna, mama Sebastiana.

Oprócz tego chłopczyk był bardzo osłabiony. Obecnie jest leczony chemioterapią w Klinice Onkohematologii Dziecięcej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Niestety, w wyniku powikłań w znacznym stopniu pogorszył mu się wzrok oraz utracił sprawność ruchową. Poruszał się na wózku. Obecnie pomału zaczyna chodzić.

– To nieśmiały, ale bardzo ciekawy świata chłopiec. Lubi majsterkować, budować z klocków oraz zabawy na świeżym powietrzu – wylicza mama Sebastiana, która ze względu na konieczność stałej opieki nad synem nie pracuje zawodowo.

Rodzina potrzebuje wsparcia finansowego, aby móc unieść koszty dojazdów do szpitala, wykupu niezbędnych leków, opieki specjalistów i koniecznej w przyszłości rehabilitacji Sebastiana.

6-letni chłopiec z Ożańska jest pod opieką Fundacji Iskierka. Jeśli ktoś chce mu pomóc w powrocie do zdrowia, dowolne wpłaty darowizn można przelać na konto:

  • Fundacja Iskierka, Warszawa 00-544, ul. Wilcza 28/8. ING Bank Śląski nr konta: 28 1050 0099 6781 1000 1000 1248
  • Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL28 1050 0099 6781 1000 1000 1248 BIC (SWIFT): INGBPLPW.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin