Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Salmonella przedszkolach i żłobkach w Rzeszowie i powiecie. Coraz więcej zatruć

Laboratorium w rzeszowskim sanepidzie.
(Fot. Wit Hadło)

Z 14 do 31 wzrosła liczba zatruć salmonellą u dzieci w prywatnych przedszkolach i żłobkach w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Pracownicy sanepidu ustalili, że posiłki do tych miejsc dostarczała firma cateringowa – Foodcrafters. Przygotowywano w zakładzie produkcyjnym na osiedlu Wilkowyja przy ul. Olbrachta.

Po tym, jak w ub. tygodniu w prywatnych żłobkach i przedszkolach (nie dotyczy to placówek samorządowych) stwierdzono zatrucia salmonellą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie rozpoczęła dochodzenie sanitarno-epidemiologiczne. Wówczas takich przypadków stwierdzono 14. U dzieci wystąpiły biegunka, wymioty, bóle brzucha i podwyższona temperatura. Jednak w czwartek liczba zatruć wzrosła do 31.

– Badania są w toku – poinformował nas Wiesław Kwater, wicedyrektor PSSE w Rzeszowie. – Ostateczne wyniki powinny być znane w przyszłym tygodniu. Na razie nie ustalono konkretnego żródła zatrucia pokarmowego. Stwierdziliśmy nieprawidłowości w przechowywaniu żywności, a osobę za to odpowiedzialną ukaraliśmy mandatem.

Salmonellą w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim zatruły się dzieci w wieku do 3 lat w:

  • przedszkolu i żłobkach „Maluszkowo”, które zlokalizowane są przy ulicach: Lwowskiej, Wołyńskiej i Strzelniczej w Rzeszowie
  • w żłobku „Akademia Malucha Słodki Bobasek” w Boguchwale przy ul. Przemysłowej 3
  • dwóch żłobkach „Krasnoludek” w Malawie i w Krasnem.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin