Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Szpital w Lesku do remontu. Co z pacjentami?

Remont szpitala w Lesku obejmie trzy oddziały. (Fot. Wikipedia)

Jedyny na terenie trzech bieszczadzkich powiatów, szpitalny oddział ginekologiczno-położniczy w Lesku – razem z oddziałem chirurgicznym i wewnętrznym – będzie niedługo modernizowany. Co to oznacza dla pacjentów?

Szpital w Lesku opiekuje się ciężarnymi z trzech bieszczadzkich powiatów od kiedy 5 lat temu zamknięto oddział położniczo-ginekologiczny w szpitalu w Sanoku, a dwa lata temu w Ustrzykach Dolnych. Powodem jak podano było niedoszacowanie procedur medycznych, co przy niewielkiej ilości porodów, generowało straty dla tych lecznic.

Wg. dyrekcji placówki w Lesku, modernizacja oddziału jest konieczna. Uruchomienie sali do cięć cesarskich spowoduje możliwość przyjęcia większej ilości pacjentek, co za tym idzie, stworzenie większej możliwości funkcjonowania tego oddziału. Chodzi też o poprawę warunków, stworzenie miejsca gdzie kobiety chciałyby tu rodzić. Do tego trzeba osobnej sali zabiegowej do cesarskich cieć, pododdziału noworodków oraz większej liczby łóżek.

Oprócz remontu trzech wspomnianych oddziałów w leskim szpitalu zostanie odnowiony cały pawilon, począwszy od dachu i więźby dachowej, a skończywszy na elewacji. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna, sanitarna, stolarka okienna oraz drzwiowa. Sale będą miały nowe oświetlenie.

– Jesteśmy przygotowani na to, żeby tych oddziałów nie zamykać mamy przygotowany oddział zastępczy do którego będziemy mogli przenosić poszczególne remontowane oddziały, tak żeby to mnie było ze szkodą dla pacjenta i żeby to nie ograniczało przyjęć na te oddziały – zapewnia Piotr Czerwiński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lesku.

Modernizacja warta 19 mln zł rozpocznie się w maju, a jej zakończenie zaplanowano na przyszły rok, choć dyrekcja szpitala w Lesku chce, by stało się to już końcem grudnia br. Pieniądze na ten cel pochodzą z Polskiego Ładu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin