Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Czwartkowe treningi i kwalifikacje w Oberstdorfie odwołane. Dziś mają latać duety

W czwartek w Oberstdorfie nie udało się polatać. Czy dziś aura będzie łaskawsza dla skoczków? (Fot. PZN)

Zaplanowane na czwartek (22 lutego) oficjalne treningi i kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oberstdorfie zostały odwołane ze względu na zbyt silny wiatr. W piątek ma zostać przeprowadzony konkurs duetów.

SKOKI NARCIARSKIE. PUCHAR ŚWIATA

Od początku czwartkowego dnia na Heini-Klopfer-Skiflugschanze panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Odwołana została próba skoczni, następnie przenoszony był oficjalny trening, którego rozegranie było konieczne przed pierwszymi ocenianymi skokami weekendu. O 16:30 zapadła decyzja o odwołaniu czwartkowych treningów i kwalifikacji.

Nowy harmonogram na weekend

Znamy już nowy harmonogram rywalizacji w ramach Pucharu Świata na obiekcie HS235. W piątek o godz. 14 rozpocznie się sesja treningowa złożona z dwóch rund skoków, zaś o 16.30 czeka nas konkurs duetów. W jego ramach odbędą się dwie serie konkursowe.

Kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego rozegrane zostaną tuż przed zawodami o 14.30 – zamiast początkowo zaplanowanej serii próbnej. Sobotni konkurs planowany jest na godz. 16. Identyczny harmonogram ma także towarzyszyć niedzielnej rywalizacji.

Trener Thomas Thurnbichler zabrał do Niemiec czterech skoczków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła i Piotra Żyłę.

Klemens Murańka był ujęty w planie na Oberstdorf, natomiast nie czuje się w stu procentach pewny, by wziąć udział w lotach narciarskich, więc postanowiliśmy, że wróci do domu – wyjaśnia Thurnbichler.

Jak się okazuje, Biało-Czerwoni mieli pewne problem z powrotem do Europy z Japonii, gdzie w miniony weekend odbyły się konkursy Pucharu Świata.

– Z powodu strajków niemieckich linii lotniczych Lufthansa pojawiły się pewne problemy na drodze powrotnej z Japonii. Plan zakładał, że zawodnicy wrócą do domów w poniedziałkowy wieczór, by we wtorek odpocząć i spędzić czas z rodziną. Strajki sprawiły jednak, że ekipa utknęła we Frankfurcie. Postanowiliśmy, by stamtąd udać się prosto do Oberstdorfu, co było prostszym rozwiązaniem. W przeciwnym razie zawodnicy wróciliby we wtorek wieczór do domów, by w środę rano znów ruszać do Niemiec. Zdecydowaliśmy, by uniknąć stresu związanego z podróżami. Zawodnicy wyszli z inicjatywą, by udać się prosto do Oberstdorfu. Naprawdę doceniam tę decyzję, jest ona najlepsza w kontekście przygotowań do zawodów. Mniej podróżowania i więcej regeneracji. Już we wtorek dotrą do Oberstdorfu – dodaje austriacki szkoleniowiec, cytowany przez PZN.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin