Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Dworzec w Kolbuszowej podkarpacką inwestycją roku

Dworzec autobusowy w Kolbuszowej po remoncie.
Przebudowa dworca w Kolbuszowej kosztowała ok. 6,5 mln zł. (Fot. Paweł Galek)

Przebudowa dworca w Kolbuszowej została wybrana „Inwestycją 2022 roku” w plebiscycie Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych.

Inwestycja kosztowała 6,5 mln zł. W miejscu starej rudery w Kolbuszowej powstał nowoczesny obiekt, który dodatkowo przystosowano do obsługi podróżnych z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych.

POLECAMY: Mieszkaniec Kolbuszowej: w lampach ulicznych są… radary

Pewne kontrowersje wzbudza fakt, że dworzec w Kolbuszowej jest otwarty od poniedziałku do piątku do godz. 22, w soboty do 16, a w niedziele – zamknięty. A wraz z nim toalety. Problem mają więc pasażerowie, którzy chcieliby załatwić potrzebę fizjologiczną.

To nie jedyny laur PSST dla kolbuszowskiej gminy. W kategorii „Samorząd przyjazny rodzinie” doceniono jej „politykę społeczną i prorodzinne działania”. 

Statuetki i dyplomy odebrał burmistrz Jan Zuba podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, we wtorek (30 ub.m.) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin