REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 lipca 2024

Kobieta spłonęła w swoim domu w Moderówce

Strażacy gaszą drewniany dom w powiecie krośnieńskim na Podkarpaciu
Pożar drewnianego domu w Moderówce. (Fot. KM PSP Krosno)

Jedna osoba zginęła w pożarze drewnianego domu w Moderówce, w powiecie krośnieńskim.

Pożar wybuchł w poniedziałek (4 grudnia), ok. godz. 15. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy, ogień objął już sporą cześć drewnianego domu.

– Gdy weszli już do częściowo ugaszonego budynku, w środku znaleźli kobietę. Nie udało się uratować jej życia – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej z powiatu krośnieńskiego. Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane.

W pożarach na Podkarpaciu zginęło 5 osób

Od 1 października podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 224 pożarów w domach i mieszkaniach. Pięć osób zginęło, a piętnaście trafiło do szpitala z oparzeniami, lub zatruciem dymami pożarowymi.

– Apelujemy o ostrożność. Najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów w domach, czy mieszkaniach jest nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się ogniem, nieprawidłowe rozpalanie ognia w urządzeniach grzewczych, nieszczelne przewody kominowe, sadze zalegające w kominach – wymienia  bryg. Marcin Betleja.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin