Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Nowa jakość rzeszowskiej ortopedii

Fot. arch Urzędu Marszałkowskiego

Ponad 17 mln zł kosztowała modernizacja, uroczyście otwartej, nowoczesnej Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Profesjonalną pomoc medyczną jednorazowo znajdzie tu 37 pacjentów.

– Robimy wszystko, aby za wysokimi standardami leczenia, które zapewniamy w naszych placówkach,podążały wysokie standardy opieki oraz pobytu, które odpowiadają oczekiwaniom pacjentów – mówił marszałek Władysław Ortyl, otwierając gruntownie przebudowaną Klinikę.

Ta prezentuje się teraz jako wzorcowy przykład nowoczesnego obiektu medycznego spełniającego wszystkie standardy.

Prywatność i komfort

Rozbudowany oddział dysponuje teraz 17 salami, w tym jedno-, dwu- i trzyosobowymi, zapewniając pacjentom odpowiednią prywatność i komfort podczas pobytu. Każda sala została starannie zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie pacjenta, a także wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy. Są tu także izolatki spełniające wymogi epidemiologiczne. Taka izolowana sala posiada własną łazienkę z wszelkimi dostępnymi do dezynfekcji narzędziami.

Dostosowanie dla niepełnosprawnych

Celem modernizacji było także zwiększenie dostępności i bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych. W dotarciu do kliniki pomaga naprowadzająca widoczna ścieżka dotykowa, kontrastująca z posadzką. Każda sala zgodnie z najwyższymi europejskimi standardami posiada oznakowanie w postaci tabliczki znamionowej z czytelną prostą czarną czcionką na białym tle, oraz zapisem w alfabecie Braille’a. Osobom słabowidzącym i niedowidzącym zmiany ułatwią zorientowanie się w przestrzeni.

Współczesna medycyna stawia również nacisk na aspekt psychologiczny leczenia

Dlatego też, wyposażenie sal zbliżono maksymalnie do poziomu hotelowego pokoju. Panele medyczne z oświetleniem i gazami medycznymi, a także nowoczesny sprzęt medyczny, w tym regulowane łóżka, materace przeciwodleżynowe stanowią niezbędne narzędzia w kompleksowej opiece nad pacjentami.

Gabinet diagnostyczno-zabiegowy został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiając szybką i skuteczną diagnostykę oraz leczenie. Ponadto, szerokie drzwi oraz zaplecze dostosowane do niepełnosprawnych pacjentów gwarantują wygodę i bezpieczeństwo podczas pobytu na oddziale.

Starania skupiają się także na kompleksowej opiece pielęgniarskiej. W tym celu punkty pielęgniarskie wyposażono w miejsca do przygotowywania leków. Zabezpieczone specjalnym kodem dostępu. Personel ma możliwość odczytu danych z kardiomonitorów i prowadzenia nadzoru wizyjnego nad salami pacjentów i skuteczną interwencję w przypadku potrzeby.

Krzywe drzewko symbolem ortopedii

W mojej karierze zawodowej to dzień wyjątkowy, który dobrze zapamiętam. Zaczynałem tu w 1999 roku i ten szpital w ogóle nie miał ortopedii. Dziś otwieramy tak naprawdę nową ortopedię. Chcemy pacjentom zapewnić zupełnie inny poziom pobytu, taki, jaki powinien być w XXI wieku i ta klinika taki poziom zapewnia. Oczywiście mamy jeszcze plany rozwoju, dużo nowych rzeczy chcemy zrobić. I mamy nadzieję, że powoli uda się je realizować – mówił kierownik rzeszowskiej ortopedii prof. Sławomir Snela.

Przy tej okazji podziękował marszałkowi za inwestowanie w ortopedię wręczając mu artystycznie wykręcone ,„krzywe drzewko” bonsai. – Krzywe drzewko to symbol ortopedii – powiedział.

Finansowanie inwestycji

Łączna suma inwestycji to 17 216 776 zł, finansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego w kwocie 12 932 285 zł i środków budżetu państwa w kwocie 4 058 012 zł, oraz środków własnych szpitala w kwocie 226 479 zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin