Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie

Janusz Starzak został p.o. dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasków Państwowych w Krośnie/Fot. RDLP


Marek Marecki od wczoraj nie pełni funkcji dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Na stanowisku zastąpił go Janusz Starzak. To kolejna zmiana w regionalnych dyrekcjach, która została dokonana w ostatnich dniach.

Marek Marecki dyrektorem krośnieńskich lasów był od trzech lat. Objął je 25 lutego 2021 roku, z nominacji ówczesnego dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego. Marecki zastąpił wówczas Grażynę Zagrobelną, która przeszła na emeryturę.

Po odwołaniu dyrektora Marka Mareckiego obowiązki dyrektora pełni Janusz Starzak. Przez ostatnie pięć lat nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa, związany z tą jednostką od 1988 roku. Pracował także w Inspekcji Lasów Państwowych i RDLP w Krośnie, kierował Nadleśnictwem Oleszyce – informuje RDLP w Krośnie.

Starzak jest absolwentem Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe w zakresie Ochrony przyrody w Instytucie Ochrony Przyrody Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Pracę zawodową zaczął w 1988 roku w Nadleśnictwie Sieniawa pracując kolejno jako stażysta, podleśniczy, leśniczy, inżynier nadzoru.

Będą kolejne dymisje?

Dymisja Mareckiego jest kontynuacją odwołań ze stanowisk kierowniczych w Lasach Państwowych po zmianie rządów w Polsce. Do pierwszego z nich doszło 15 stycznia. Ze stanowiska dyrektora RDLP w Gdańsku został odwołany Bartłomiej Obajtek – brat prezesa PKN Orlenu Daniela Obajtka.

W piątek 19 stycznia doszło do odwołania dyrektorów kolejnych Regionalnych Dyrekcji – w Pile, Szczecinie, Szczecinku i Poznaniu. Wczoraj doszło natomiast do zmiany dyrektora RDPL w Krośnie.

Polskie Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa. W 2024 roku będą obchodzić stulecie swojego istnienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin