REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Ponad 10 tys. zł zebrano dla chorej Julci podczas wspólnego kolędowania z RDK

Na zdjęciu wspólne kolędowanie.
Zespół pracowników Rzeszowskiego Domu Kultury (fot. RDK)

Łącznie było to 10 187,74 zł. Kwota trafi do 4-letniej Juli z Rzeszowa, która urodziła się z bardzo rzadkim zespołem wad genetycznych – zespołem Larsena. Kręgosłup dziewczynki, ze względu na bardzo dużą skoliozę, zaczął naciskać na klatkę piersiową, przez co jej oddychanie jest utrudnione. 

Małej Juli poświęcono tegoroczną edycję akcji “Rzeszowski Dom Kultury dla Julii”. Trwała od 13 do 28 stycznia i w jej trakcie odbyło się  6 koncertów w wybranych domach kultury i kościołach zlokalizowanych w całym mieście. 

Dzięki połączonym siłom artystów i mieszkańców Rzeszowa, udało się zebrać ponad 10 tys. zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na operację kręgosłupa dziewczynki w USA.

– Rzeszowski Dom Kultury dziękuje wszystkim darczyńcom za udział w koncertach i wsparcie tej ważnej inicjatywy – mówi Daniel Czarnota z RDK. 

Możesz jeszcze pomóc

Akcję pomocy można nadal wesprzeć wpłacając pieniądze poprzez www.siepomaga.pl/nozki-julii lub przekazując 1,5% podatku – numer KRS: 0000396361, cel szczegółowy: 0086462 Julia.


Mała Julcia potrzebuje pomocy w uzbieraniu na operację w USA (archiwum rodzinne)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin