Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Remontowali Dom Ludowy w Markowej. Odkryli granaty i broń palną

Granaty znalezione podczas remontu domu ludowego w Markowej
Na strychu Domu Ludowego w Markowej ukryto m.in. granaty. (Fot. KPP Łańcut)

Takiego znaleziska robotnicy, którzy mieli przeprowadzić remont zabytkowego strychu w Domu Ludowym w Markowej, na pewno się nie spodziewali. Na poddaszu trafili na skład broni i amunicji.

Policjanci, których natychmiast wezwano na miejsce, przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Okazało się, że na poddaszu Domu Ludowego w Markowej ukryta była broń strzelecka, amunicja oraz granaty pochodzące z czasów II wojny światowej. Nie pozostał im nic innego, jak zabezpieczyć budynek do czasu przyjazdu saperów.

– W trakcie prac żołnierze z patrolu rozminowania zabezpieczyli trzy granaty przeciwpiechotne. Saperzy sprawdzili również budynek oraz przyległy teren w poszukiwaniu innych niewybuchów. Policjanci zabezpieczyli natomiast dwanaście sztuk broni strzeleckiej z elementami wyposażenia oraz prawie czterysta sztuk amunicji – poinformował rzecznik podkarpackiej policji.

Przy okazji przypomniał, żeby w przypadku podobnego znaleziska, pod żadnym pozorem nie dotykać broni czy nie wybuchów. Miejsce powinniśmy zabezpieczyć i od razu powiadomić odpowiednie służby.

Broń znaleziona na strychu Domu Ludowego w Markowej na Podkarpaciu
Znalezisko to także dwanaście sztuk broni. (Ft. KPP Łańcut)
Broń, którą robotnicy odkryli na poddaszu remontowanego budynku
Arsenał znaleziony w Markowej pochodził z czasów II wojny światowej. (Fot. KPP Łańcut)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin