REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 24 lutego 2024

Rodzice znęcali się nad niemowlakiem, miał krwiaki i złamaną kość. Biegli przyjrzą się obrażeniom

Niemowlę, które trafiło do szpitala w Rzeszowie, miało m.in. złamaną kość piszczelową. (Fot. pixabay)

Chłopczyk, nad którym w Rzeszowie znęcali się rodzice, pod koniec czerwca trafił do Szpitala Miejskiego. Miał krwiaki na ciele i złamaną kością piszczelową, która już zaczęła się zrastać. Lekarze, widząc jego obrażenia, zawiadomili policję.

O rodzicach, którzy w Rzeszowie znęcali się nad 3-miesięcznym dzieckiem pisaliśmy jako pierwsi pod koniec czerwca. W tym tygodniu rzeszowska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie, wystąpiła do biegłych o wydanie opinii. Ma dotyczyć charakteru i mechanizmu powstania obrażeń u chłopczyka. Biegli mają też określić, czy i jak zaniechanie leczenia obrażeń wpłynęło na zdrowie i życie niemowlęcia.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Śledczy nie  podają więcej szczegółów. Wiadomo jednak, że rodzice dziecka usłyszeli zarzuty z art. 207 Kodeksu karnego, który mówi: Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Oboje przebywają w areszcie. Są to młodzi ludzie, mieszkający w Rzeszowie. Nie są małżeństwem. Biegli psychiatrzy wypowiedzą się także na temat zdrowia psychicznego rodziców dziecka.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin