REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Rusza IV Nadwiślański Fashion Week. W piątek debata „Moda na tożsamość”

14 lipca nad Jeziorem Tarnobrzeskim rusza tegoroczna edycja Nadwiślański Fashion Week. Ubiegłoroczny pokaz nad akwenem przyciągnął projektantów, modelki i sporą publiczność. (Fot. Bogdan Myśliwiec)

14 lipca br. rusza IV Nadwiślański Fashion Week. Tegoroczna edycja modowego wydarzenia będzie miała kilka odsłon, a każda z nich zaplanowana została w innym mieście. Na początek Tarnobrzeg i debata „Modzie na tożsamość”. 

Już w najbliższy piątek, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, w Bazie Nurkowej Machów odbędzie się debata pod hasłem „Moda na tożsamość”. Wydarzenie rozpocznie cykl imprez, które będą kontynuowane 4,5 i 6 sierpnia br. 

– Debaty „Po lasowiacku” odbywają się regularnie od 4 lat i są już stałym elementem całego cyklu wydarzeń w ramach imprezy Nadwiślański Fashion Week.

Organizuje ją Fundacja Artystyczna GAMON, która zaprasza znakomitych gości i zachęca do rozmowy na tematy związane z naszym regionem – informuje Marcelina Misztal z Fundacji Artystycznej GAMON.

– Tegoroczna odbędzie się 14 lipca o godz. 17.00. Tym razem głównym wątkiem debaty będzie rosnąca w ostatnim czasie potrzeba poszukiwania własnych korzeni, identyfikacji, budowania na dziedzictwie własnej tożsamości, zarówno w wymiarze osobistym, jak i w kontekście budowania strategii promocji regionu. A rozmawiać będą znakomici goście.

Organizator zaprosił do debaty takich gości jak: Anna Lebet-Minakowska – kustosz działu tkanin i ubiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, obecnie kustosz kolekcji rzemiosła artystycznego Muzeum Książąt Czartoryskich.

Ponownie na debatę przyjedzie do Tarnobrzega Karolina Sulej – pisarka, reportażystka, scenarzystka gier i popularyzatorka antropologii mody. Autorka m.in.  reportaży: „Wszyscy jesteśmy dziwni”, „Opowieści z Coney Island” i „Rzeczy osobiste”.

Autorka podcastów „Ubrani” i „Garderobiana” i współautorka serialu podcastowego „Supernowa”, który otrzymał nagrodę Podcastu Roku 2022 w konkursie im. Janusza Majki. Działaczka w Fundacji Kraina.

Nie mogło także zabraknąć przedstawicieli regionu. Organizatorzy zaprosili Beatę Kotasiak-Wójcik – kierownik Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego w Tarnobrzegu.

Jest historykiem, archiwistą, konserwatorem drewna, kustoszem w Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu. W debacie weźmie udział także Marek Gruchota – kulturoznawca, animator kultury, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, prezes Klastra Lasowiackiego.

Pomysłodawca, inicjator i organizator wielu projektów z zakresu muzyki, teatru, literatury, kultury ludowej, mody i architektury. 

Debatę poprowadzi Renata Domka – animatorka kultury, członkini zarządu Klastra Lasowiackiego, aktywistka społeczna i kulturalna. 

Organizatorzy liczą także na głos uczestników wydarzenia. Wstęp na konferencję jest wolny.

– Tarnobrzeska debata będzie pierwszym z zaplanowanych w tym roku wydarzeń w ramach imprezy Nadwiślański Fashion Week. Kolejne odbędą się w Stalowej Woli, Gorzycach, Baranowie Sandomierskim, Nowej Dębie oraz tradycyjnie w Sandomierzu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach będzie to wielkie święto mody i kultury, które połączy wielu partnerów: samorządy, organizacje pozarządowe, artystów, przedsiębiorców, wolontariuszy i mieszkańców regionu.

Odbędą się warsztaty, debaty, pokazy mody i koncerty. Szczegółowy program organizatorzy przedstawią w najbliższych dniach – informuje Marcelina Misztal.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin