REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Rzeszów gospodarzem mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody!

Areną zmagań mistrzostw Europy juniorów będzie basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie (Fot. Wit Hadło)

Mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody zostaną zorganizowane w Rzeszowie w dniach 8 – 14 lipca br. Areną zmagań będzie basen przy ul. Matuszczaka.

Udział w mistrzostwach weźmie udział około 300 zawodników z 25 krajów. Polskę będzie reprezentowało  8 – 10 zawodników. Trenerem reprezentacji Polski jest Grzegorz  Kozdrański, na co dzień pracujący w Klubie Sportów Wodnych Stal Rzeszów, olimpijczyk z Barcelony w 1992 roku. 

– Bardzo się cieszymy, że  Europejska Federacja Pływacka zdecydowała, że Mistrzostwa  Europy Juniorów odbędą się właśnie w Rzeszowie – nie kryje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasz fantastyczny, nowoczesny przystosowany do uprawiania skoków do wody obiekt, który otworzyliśmy końcem 2022 roku – dodaje.

Na olimpiadzie wystartuje rzeszowianin 

Mistrzostwa Europy są organizowane od 1967 roku. W Polsce odbyły się tylko raz. Było to w 2013 roku, kiedy to młodzi Europejczycy stanęli w szranki w Poznaniu. Teraz będą rywalizować w Rzeszowie. Miasto słynie ze skoków do wody, a dzięki infrastrukturze, profesjonalnej kadrze i utalentowanym zawodnikom ta tradycja zostanie podtrzymana. 

Możemy się pochwalić  22-letnim olimpijczykiem. To rzeszowianin Robert Łukasiewicz, zawodnik Stali Rzeszów, który latem pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. 

Rzeszowski basen spełnia najwyższe wymogi 

Basen przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie został oddany do użytku w grudniu 2022 r. Pływalnia jest wyposażona w trampoliny: 1 m, 3 m oraz wieże: 5 m, 7,5 m oraz 10 m. To stwarza możliwość profesjonalnego treningu skoczkom do wody wszystkich kategorii wiekowych. Pozwala również na organizację liczących się zawodów sportowych. Budowa obiektu pochłonęła prawie 26 mln zł. Została sfinansowana z budżetu miasta Rzeszowa, a dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Rekreacji. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin