REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 grudnia 2023

Ważna zmiana na Warszawskiej. Będą objazdy!

Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania. (Fot. Mariusz Włoch/zdjęcie archiwalne)

Kierowcy korzystający z ulicy Warszawskiej w Rzeszowie w najbliższych dniach będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Zamknięty będzie przejazd przez ulicę Myśliwską, a kierowcy samochodów ciężarowych będą musieli jeździć przez Rudną.

W piątek, 20 października, rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie. Prace mają potrwać do 23 października. W tym czasie przejazd przez ul. Myśliwską od ul. Warszawskiej będzie zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać lub wyjechać z osiedli Miłocin, św. Huberta, Pogwizdów Nowy – będą musieli korzystać z ulicy Borowej. Cięższe samochody będą korzystały z dróg powiatowych prowadzących przez Rudną Małą oraz Rudną Wielką.

Przebudowa Warszawskiej w Rzeszowie. Koszt to 33 mln zł

Przebudowa ul. Warszawskiej to jedna z większych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 33 mln zł. Zakres prac obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

– Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej – wylicza Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Trwa budowa chodników

Do chwili obecnej wykonawca – firma Starbag, zakończyła prace przy budowie nowej jezdni, na której ułożono warstwy bitumiczne – podbudowę i warstwę wiążącą.

Dodatkowo została ułożona nawierzchnia na jezdni wschodniej oraz wybudowano zatoki autobusowe. Przejazd kolejowo – drogowy poszerzono, zainstalowano na nim urządzenia sterowania ruchem, przebudowano przepust i odtworzono drogę. Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

Dobiegają też końca prace przy budowie ścieżki pieszo – rowerowej. Wykonano tam już całość konstrukcji oraz ułożono nawierzchnię ścieralną. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników i zjazdów.

Przebudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie zakończy się w grudniu tego roku.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin