Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Rzeszów zaoszczędzi kilkaset tysięcy złotych na bożonarodzeniowych światełkach

W tym roku rzeszowscy urzędnicy postanowili przyoszczędzić na bożonarodzeniowym oświetleniu miasta. Ale na Rynku i tam ma być pięknie. (Fot. Wit Hadło)

Rzeszów na światełka bożonarodzeniowe w 2023 roku wyda prawie połowę mniej pieniędzy niż w rok temu. Zamiast 1,3 mln, będzie to „tylko” 700 tys. zł.

W czwartek Ratusz podał do wiadomości, że zgłosiło się pięć firm, które chcą zamontować świąteczne iluminacje w Rzeszowie. Każda z nich oferuje kwoty, które mieszczą się w puli przeznaczonej przez władze na tę inwestycję.

Najniższa oferta wynosi ok. 479 tys. zł. Za taka kwotę chce zamontować na ulicach Rzeszowa światełka bożonarodzeniowe firma Adal z Koziegłówki. Druga jest oferta Polampu z Giżycka za ponad 513 tys. zł, a najwyższą, za 649 tys. zł, zaproponowała firma Multidekor z Piastów. Pozostałe dwie oferty przekraczają 500 tys. zł.

Rzeszów ma na światełka 700 tys. zł

– Dzięki temu, że kwoty te są niższe niż planowane 700 tys. zł, to będziemy mogli zaoszczędzić pieniądze. W przypadku najniższego zgłoszenia, będą to dodatkowe 220 tys. zł. Druga oferta da nam oszczędności w wysokości 190 tys. zł. Umożliwi to powiększenie zakresu inwestycji i światełka będą mogły być zamontowane na dalszych ulicach, niż wcześniej zaplanowaliśmy – poinformował nas Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W sumie jeszcze przed przetargiem na wykonawcę montażu światełek, planowano umieszczenie w Rzeszowie 103 sztuk bożonarodzeniowych iluminacji. Teraz, gdy pojawiły się tańsze oferty, będzie można w Śródmieściu umieścić jeszcze dodatkowych 30 punktów oświetlających ulice. Nie tylko na 3 Maja, Rynku i ul. Kościuszki, ale i sąsiednich ulicach.

Przypomnijmy tylko, że rok temu Rzeszów, rozświetlały dokładnie 474 elementy iluminacyjne, za co zapłaciliśmy 1,3 mln zł. Władzom zależy oszczędnościach, bo prąd jest coraz droższy. Miasto z każdym rokiem płaci coraz więcej za energię elektryczną. W 2021 roku było 32 mln zł, w 2022 r. – 42 mln zł, a w tym roku będzie to 59 mln zł. Dlatego w tym roku światełek ma być mniej.

_____

ZOBACZ TEŻ:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin