REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 22 lutego 2024

Żabka chciała kupić browar w Leżajsku. Ofertę odrzucono

Do zamknięcia browaru w Leżajsku zostało już tylko kilka dni. (Fot. archiwum)

– Z przykrością przyjąłem informację, że oferta złożona przez partnera Gminy Leżajsk  – Spółkę Żabka Polska na zakup Browaru Leżajsk, została przez Grupę Żywiec odrzucona – napisał na Facebooku, Krzysztof Sobejko, wójt Gminy Leżajsk.

Przypomnijmy. W lutym gruchnęła wiadomość o zamknięciu Browaru Leżajsk. Zakład miał działać do końca czerwca, ale dzięki naciskom, przedłużono produkcję do końca sierpnia. Część załogi odeszła dobrowolnie, ale z odprawami.

Grupa Żywiec rozmawia z chętnymi na zakup zakładu. Kupić go chciał m.in. Janusz Palikot i jego Manufaktura Piwa Wódki i Wina oraz Gmina Leżajsk razem z Grupą Żabka.

Sprzedaż browaru w Leżajsku. Grupa Żywiec gra na zwłokę?

Grupę Żabka „rekomendował” wójt Leżajska. Dlaczego negocjacje się nie powiodły, tego nie wiemy. Ze względu na warunki określone w umowie poufności przez Grupę Żywiec, koncert nie może udzielać żadnych informacji. Wójt Krzysztof Sobejko dwoi się i troi, aby Browar uratować. Napisał więc pismo do Żywca, w którym pyta, co się stało.

„Po raz kolejny, jako gmina, odnosimy wrażenie, że nasze działania podejmowane na rzecz dalszego funkcjonowania Browaru Leżajsk, zderzają się z brakiem woli dialogu z Państwa strony i świadomym doprowadzeniem do zaprzestania produkcji piwa w Leżajsku oraz jego likwidacją. Odnosimy również wrażenie, że z Państwa strony była stosowana typowa „gra na zwlokę” oraz wiele pozornych działań, które miały uśpić czujność i sprawiać wrażenie, że prowadzony jest dialog publiczny” – czytamy w piśmie wójta.

Żywiec pod presją?

Grupa Żywiec na pismo odpowiedziała, sugerując, że wójt wywiera na spółce presje…

„Chciałabym wyrazić nasze zaniepokojenie wszelkimi działaniami w sferze publicznej, które mogą zakłócić lub wstrzymać trwające rozmowy. Presje, jakimi poddawana jest Grupa Żywiec, w kontekście prowadzonego procesu, nie tworzą warunków sprzyjających znalezieniu optymalnego i satysfakcjonującego wszystkie strony rozwiązania”- żali się Simon Amor, prezes zarządu Grupy Żywiec.

Następnie prezes sugeruje, że są osoby, które na sprawie browaru w Leżajsku chcą się wybić politycznie.

– Apelujemy o cierpliwość oraz zrozumienie dla charakteru trwających negocjacji. Pragniemy kontynuować rozmowy z inwestorami z dala od wszelkich emocji, również politycznych, których ryzyka nie da się wykluczyć w związku z okresem wyborczym – czytamy w piśmie.

Na końcu Simon Amor, delikatnie ostrzega, że „wszelkie próby ewentualnego zakłócenia i zdestabilizowania procesu negocjacyjnego ze strony osób trzecich, będą podlegałby zgłoszeniu właściwym organom”. 

Do zamknięcia zakładu postało 8 dni.

Browar w Leżajsku ma działać do końca sierpnia 2023 roku. (Fot. Wit Hadło)

Czy jesteś za bezpłatnymi obiadami dla wszystkich dzieci w szkołach podstawowych?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin