Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

„Kajtuś Czarodziej” w rzeszowskim Teatrze „Maska”

Od niedzieli – 4 lutego do czwartku – 8 lutego w rzeszowskim Teatrze „Maska” królować będzie „Kajtuś Czarodziej” na motywach powieści Janusza Korczaka. Spektakl stanowi zapis podróży w głąb dziecięcej wyobraźni, w której – niczym w fantastycznym filmie – przeplatają się różne światy i porządki….

„Kajtuś Czarodziej” (Fot. HAWA/Teatr „Maska”)

Kajtek to bardzo niespokojny chłopiec. Na podwórku i w szkole znany jest z uprzykrzania życia innym. Ciągle żartuje, zakłada się z kolegami i psoci za trzech, co niejednokrotnie daje się we znaki jego opiekunom. Choćby bardzo się starał, nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Jedynie babcia potrafi dotrzeć do chłopca i opowiada mu niesamowite, pełne tajemnic historie.

Te opowieści pobudzają jego wyobraźnię do tego stopnia, że zaczyna on marzyć o zostaniu czarodziejem. Jego niezłomna wiara przenosi go w zupełnie inny, pełen magii świat, w którym Kajtek całkowicie się zanurza.

Śmierć ukochanej osoby sprawia jednak, że niewinne, zabawne czary stają się groźne, a jego magia niszczycielska. Czy uda mu się odzyskać równowagę? W jak niesamowite przygody i miejsca zaprowadzi go czarodziejska moc?

Baśń drogi

„Kajtuś Czarodziej”, reż. Reżyseria: Helena Radzikowska

„Kajtuś Czarodziej” to baśń drogi, podczas której bohater dojrzewa i buduje swoją tożsamość. To także historia o tym, jak ważna jest równowaga między wyobraźnią, a rzeczywistością i odpowiedzialnością. Twórcy zadają również pytanie o magię obecną w życiu każdego z nas, której na co dzień nie zauważamy.

Reżyseria: Helena Radzikowska; obsada: Jadwiga Domka, Kamil Dobrowolski, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek, Anna Złomańczuk; adaptacja: Magda Żarnecka; scenografia: Ľudmila Bubánová; muzyka: Natasza Topor; ruch sceniczny: Anna Sawicka – Hodun; projekcje: Agnieszka Waszczeniuk / współpraca: HaWa; reżyseria światła: Maciej Iwańczyk; asystent reżysera: Anna Złomańczuk. Czas trwania: 60 min

Terminy spektakli (sala duża, wiek: od 7 l.):
Niedziela (4.02.) godz. 16.30
Środa (7.02.) godz. 9.00, 11.00
Czwartek (8.02.) godz. 9.00

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR TEATRU „MASKA” ZNAJDA PAŃSTWO TUTAJ

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin