Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Mamy program imprezy

Gość kalejdoskopu Przemek Kossakowski
Przemek Kossakowski, na pewno zaskoczy wszystkich gości Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. (Fot. archiwum organizatorów)

Mamy program 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Do największej podróżniczej imprezy w Rzeszowie pozostały już tylko niespełna dwa tygodnie.

Organizatorzy z dumą podkreślają, że PKP to jedna z najstarszych i największych imprez w Polsce, na której spotykają się miłośnicy podróży, globtroterzy, ludzie gór i wszyscy Ci, którzy kochają zwiedzać świat. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-5 listopada. Po krótkiej przerwie wraca do G2A Arena w Jasionce.

– Z dojazdem na miejsce nie powinno być problemu. Dzięki uruchomieniu pociągu ze stacji Rzeszów Główny na lotnisko w Jasionce, obok którego znajduje się G2A dotrzeć można w 18 minut. Zachęcamy do skorzystania z tej formy komunikacji – mówi Alicja Głów z biura prasowego Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego.

Kogo zobaczymy na 15. edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego

Jak co roku, na program PKP, miłośnicy podróży nie mają co narzekać. Wśród podróżników, którzy odwiedzą Rzeszów są m.in. Andrzej Bargiel – wybitny skialpinista, który w tym roku zdobył dwa kolejne ośmiotysięczniki w Karakorum i zjechał z nich na nartach, znany z programów telewizyjnych Przemek Kossakowski czy Aleksandra Mirosław – rekordzistka i dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas.

Zaproszenie na 15. Podkarpacki Kalejdoskop Podrózniczy

Ganczarek w Ameryce Łacińskiej, Biernacka w Wielkim Kanionie

O pierwszych gościach tegorocznej edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego już informowaliśmy. Dziś poznaliśmy kolejnych podróżników, którzy odwiedzą Rzeszów. Kto to będzie?

– To m.in. Wojciech Ganczarek, który opowie o swojej 10-letniej rowerowej podróży przez Amerykę Łacińską. Kolejne nowe nazwiska łączy jeden nadrzędny temat – góry. Bo to im poświęcona zostanie znaczna część drugiego dnia Kalejdoskopu. Karol Nienartowicz zdradzi tajniki fotografowania, na podstawie swojego 20-letniego już doświadczenia. Później przeniesiemy się do Gruzji. To kraj, w którym z tuszeckimi góralami zamieszkała kolejna gościni – Magdalena Konik – wymienia Alicja Głów.

Do podróżniczej ekipy 15. PKP dołączyli też Wojciech Grabowski, który zabierze widzów w kulinarną podróż do Czech i Wojciech Mura, który opowie o przygodach na Pacyfiku. Jubileuszową edycję imprezy zamknie Kasia Biernacka opowieściami o Wielkim Kanionie Kolorado, który miała okazję eksplorować zarówno na rzece i pod ziemią.

Polski podróżnik Wojciech Ganczarek w Ameryce Południowej
Opowieści Wojciecha Ganczarka na pewno spodobają się wszystkim wielbicielom podroży rowerowych. (Fot. archiwum organizatorów)

Dla najmłodszych – Akademia Młodych Odkrywców

Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy tradycyjnie ma też coś dla najmłodszych widzów. Już w piątek, 3 listopada, czekają na nich podróżniczo-edukacyjne prelekcje.

– Mamy 1600 miejsc dla zorganizowanych grup szkolnych. Aby wziąć udział w Akademii Młodych Odkrywców trzeba tylko wysłać zgłoszenie mailem – informują organizatorzy. – Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie www.kalejdoskoppodrozniczy.pl w zakładce „Akademia”.

Przez internet można też kupić karnety i pojedyncze wejściówki na festiwal. Sprzedaż online potrwa do piątku, 3 listopada. Szczegóły: bilety i karnety na 15. PKP.

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata. Program imprezy


PIĄTEK (3.11.2023) – Sala Kongresowa G2A ARENA

 • 08:45-11:00 AKADEMIA MŁODYCH ODKRYWCÓW 1Magdalena Konik / Wojciech Ganczarek / Dagmara Bożek
 • 11:30-13:45 AKADEMIA MŁODYCH ODKRYWCÓW 2 Magdalena Konik / Wojciech Ganczarek / Dagmara Bożek

Akademia Młodych Odkrywców to nieodłączny element Kalejdoskopu Podróżniczego, który towarzyszy nam od samego początku w 2009 r. W ramach Akademii zapraszamy uczniów podkarpackich szkół na bezpłatne pokazy podróżniczo-edukacyjne, które zaczynają każdy Kalejdoskop!

 • 17:30 – Rozpoczęcie 15. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego – Festiwalu Kultur Świata
 • 17:45 – DAGMARA BOŻEK i KUBA WITEKPolarniczki. Projekcja filmu oraz spotkanie z autorami
 • 19:00 – KUBA WITEK – Uciec z Wysp Owczych
 • 20:10 – PIOTR KRZYŻOWSKI Broad Peak i K2 w 9 dni
 • 21:00 – PRZEMEK KOSSAKOWSKIDrobna nieuważność i inne historie

SOBOTA (4.11.2023) – Sala Kongresowa G2A ARENA

 • 12:00 – 14:30 KALEJDOSKOPOWE WARSZTATY TEMATYCZNE – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE – WARSZTATY BEZPŁATNE!
 • 15:00 – KAROLINA MILLER i PIOTR ANDRUSZKO (RudeiCzarne – Travel Blog)Między Europą a Afryką – Malta nieoczywista oczami mieszkańców
 • 16:00 – WOJCIECH GANCZAREKPodróż Totalna: Ameryka Łacińska na rowerze 2013-2023
 • 17:30 – KAROL NIENARTOWICZ20 lat fotografowania w górach
 • 18:30 – MAGDALENA KONIKMieszkając z tuszeckimi góralami
 • 20:00 – ANDRZEJ BARGIELGasherbrum Ski Challenge

NIEDZIELA (05.11.2022) – Sala Kongresowa G2A ARENA

 • 12:00 – 14:30 KALEJDOSKOPOWE WARSZTATY TEMATYCZNE – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
 • 14:30 – WOJCIECH GRABOWSKIMorawskie wino i karlowarskie knedliki – smak Czech na własną rękę, czyli jak zorganizować weekendową podróż
 • 15:30 – WOJCIECH MURA15 miesięcy przez Pacyfik
 • 17:00 – MAJA HAWRANEK i SZYMON OPRYSZEKUrugwaj. Wyhoduj sobie wolność
 • 18:00 – ALEKSANDRA MIROSŁAWMoja (wspinaczkowa) droga do Paryża – spotkanie poprowadzą Kuba Niziński i Bartek Piziak
 • 19:15 – KASIA BIERNACKA – Wielki Kanion – na rzece i pod ziemią

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin