REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Arkadiusz Jakubik ma rodzinę w Krośnie. I namawia do udziału w wyborach

Arkadiusz Jakubik na RE: Rzeszów Festiwalu
Arkadiusz Jakubik podczas spotkania z fanami w Rzeszowie. Aktor nie ukrywa swoich antypatii politycznych. Aby się o tym przekonać wystarczy posłuchać utworu “Chory na Polskę” zespołu Dr Misio. (Fot. Kinga Dereniowska)

Arkadiusz Jakubik przyjechał do Rzeszowa, aby wystąpić na scenie Re: Rzeszów Festiwalu ze swoim zespołem Dr Misio. Nie zabrakło politycznych akcentów. Aktor i wokalista namawiał do wzięcia udziału w jesiennych wyborach, dosadnie sugerując, na kogo raczej nie głosować.

Po koncercie lider zespołu dr Misio spotkał się ze swoimi fanami w festiwalowym namiocie. Z racji, że Rzeszów jest jednym z miast, które najbardziej pomogło w pierwszych tygodniach po wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą, zaangażowany politycznie artysta poruszył także i ten temat.

– Moi synowie jeździli na granicę i wozili żywność. Nie powiedzieli mi o tym, a wozili także kamizelki kuloodporne. Jakby ktoś ich złapał, to by trafili do pierdla. Dla mnie energia młodych ludzi jest rzeczą fantastyczną. Szacun dla tych wszystkich, którzy pomagają Ukraińcom w tych strasznych czasach – powiedział Arkadiusz Jakubik w Rzeszowie.

Przodkowie Jakubika pochodzą z Podkarpacia

Podczas spotkania okazało się też, że przodkowie aktora pochodzą z Podkarpacia.

– Moi dziadkowie, od strony mamy, są z Rzeszowszczyzny. Najbliższa moja rodzina mieszka w Krośnie – zdradził Arkadiusz Jakubik.

Aktor uważa, że jest nadzieja, że stosunki polsko-ukraińskie mogą ulec poprawie.

– Część mojej rodziny od strony ojca mieszkała w Ukrainie. Pamiętam czasy, kiedy moi dziadkowie uciekali spod Lwowa, bo to był ciężki czas dla Polaków w tamtym kraju. Mam nadzieję, ze te skomplikowane losy historyczne, powoli mają szansę się unormować. To wszystko jest przed nami – uważa wokalista zespołu Dr Misio.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin