REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Jan Nowara o krok od powołania na dyrektora teatru Siemaszkowej

Jan Nowara nadal będzie prowadził Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. (Fot. Wit Hadło)

Jan Nowara prawdopodobnie nadal będzie dyrektorem teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Na stanowisko zarekomendował go Urząd Marszałkowski.

– Komisja Konkursowa rekomenduje zarządowi województwa podkarpackiego kandydaturę Jana Nowary, aby kontynuował misję dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – poinformował Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Kiedy kartka z zamiarem ogłoszenia konkursu na dyrektora pojawiła się na tablicy w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej, jego pracownicy byli mocno zaskoczeni. Tak, jak i sam dyrektor placówki, Jan Nowara, ponieważ kilka tygodni wcześniej z ust dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UM Roberta Godka, usłyszał, że zwierzchnik jest zadowolony z tego, jak prowadzi on teatr. 

Kilka miesięcy później, rzeczywiście na stronie urzędu marszałkowskiego ogłoszono konkurs na to stanowisko.

Czterech kandydatów na dyrektora Siemaszkowej

Jan Nowara długo zwlekał z decyzją, czy w ogóle do konkursu stanie. W końcu postanowił, że wystartuje. 26 kwietnia odbyło się pierwsze posiedzenie komisji.

– Członkowie dokonali wtedy weryfikacji złożonych ofert przez czterech kandydatów. Wśród nich tylko aplikacja Jana Nowary spełniła kryteria konkursu, w związku z czym jego kandydatura została zakwalifikowana do drugiego etapu – informuje Tomasz Leyko.

Komisja rekomenduje Nowarę 

31 maja komisja zebrała się ponownie. Uczestniczył w nim także Jan Nowara, który prezentował swoją koncepcję prowadzenia Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Odpowiadał również na pytania członków komisji.

– Po zapoznaniu się z koncepcją prowadzenia teatru, komisja konkursowa oceniła ją pozytywnie i postanowiła rekomendować zarządowi województwa podkarpackiego powołanie Jana Nowary na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – dodaje rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Teraz decyzja należy do zarządu województwa. Po zapoznaniu się z dokumentacji podejmie decyzję na jednym z najbliższych posiedzeń. Tomasz Leyko podkreśla, że teatr czekają duże inwestycje w tym jego rozbudowa, w związku z tym nowa kadencja będzie też nowym otwarciem w zarządzaniu placówką.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin