REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Paweł Bartoszek wystartuje do Senatu. Zebrał ponad 3000 głosów w 48 godzin

Paweł Bartoszek, kandydat opozycji do Senatu
Paweł Bartoszek (drugi z lewej) dzięki niezwykłej mobilizacji jego znajomych, przyjaciół i całej opozycji z północnego Podkarpacia, zebrał ponad 3000 podpisów w niecałe 48 godzin. (Fot. FB/Paweł Bartoszek)

Były starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek zawalczy o fotel senatora. 43-latek zebrał potrzebną do rejestracji liczbę podpisów w niecałe dwa dni i zmierzy się z wieloletnią reprezentantką PiS na Podkarpaciu, senator Janiną Sagatowską.

Jeszcze ponad tydzień temu, teoretyczne szanse na senacki mandat miała Małgorzata Zych z Tarnobrzega. Po opuszczeniu Konfederacji, zyskała ona akceptację ludowców i znalazła się na liście Paktu Senackiego w okręgu wyborczym nr 54. Poglądy tarnobrzeżanki dotyczące Władimira Putina, przekreśliły jednak jej szansę na karierę polityczną z list opozycji.

Bartoszek w dwa dni zbiera podpisy

Wolne miejsce po Zych, zaproponowano Pawłowi Bartoszkowi. Ten miał na zebranie głosów pod swoją kandydaturą dwa dni. I jak sam stwierdził w środę wieczorem „misja niemożliwa” została zrealizowana. 

– Kochani jesteście wielcy. Na dzień dzisiejszy dokonaliśmy wspólnie niemożliwego 3018 podpisów w niecałe 48 godzin – poinformował Paweł Bartoszek. – Wy wszyscy i cała zjednoczona opozycja stanęliście na wysokości zadania. Coś co wydawało się nie do wykonania stało się faktem.  Mission impossible nie istnieje,  nie ma rzeczy niemożliwych. W dniu dzisiejszym (6 września br.) moje zgłoszenie jako kandydata do Senatu  RP zostało przyjęte.

Paweł Bartoszek ma 43 lata. Jest inżynierem transportu drogowego, spółdzielcą i społecznikiem od wielu lat związanym z Polskim Stronnictwem Ludowym. Z jego ramienia sprawował funkcję starosty tarnobrzeskiego, a obecnie zasiada w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego.

Okręg, w którym Bartoszek powalczy o głosy wyborców obejmuje powiaty: leżajski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski oraz miasto Tarnobrzeg. Wybierany jest w nim jeden senator na zasadzie większości względnej.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin