Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Tu Ziobro może przepaść! Nisko pamięta jego ohydny atak na lekarza

Zbigniew Ziobro
– My tu Ziobry nie lubimy nie tylko za demolowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości, ale za krzywdę naszego doktora też! – mówią niżanie. (Fot. Wit Hadło)

Zbigniew Ziobro w Nisku wiele głosów nie zbierze. Mieszkańcy miasta dobrze pamiętają jego ohydny atak na znanego lekarza, z którego są dumni. Chodzi o wybitnego kardiochirurga, Mirosława Garlickiego, który właśnie z Niska pochodzi. – Nie można patrzeć na tę jego wredną twarz na banerach wyborczych – mówią o Ziobrze. – Że też się nie wstydzi kandydować z naszego okręgu – dziwią się.

To, że lider Suwerennej Polski, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednym, będzie otwierał listę wyborczą PiS w okręgu 23., zaskoczyło wielu mieszkańców Podkarpacia. Ale najbardziej chyba zniesmaczyło mieszkańców Niska. Stąd bowiem pochodzi dr Mirosław Garlicki. Kardiochirurg, którego w 2007 roku Ziobro spektakularnie oskarżył m.in. o pozbawienie pacjenta życia z premedytacją i korupcję. A także o znęcanie się nad podległym mu personelem.

Zarzutów łącznie było 20. Podczas specjalnej konferencji prasowej na polecenie Ziobry pokazano filmy z aresztowania lekarza oraz z przeszukania jego mieszkania. Pod adresem Garlickiego padły też pamiętne słowa.

– Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie – grzmiał Ziobro.

Za tą wypowiedź musiał w 2010 roku, będąc wówczas europosłem PiS, przeprosić publicznie lekarza.

Jesteśmy dumni, że doktor Garlicki pochodzi z Niska

Gdy CBA na polecenie Ziobry aresztowało Mirosława Garlickiego, ówczesny prezydent Stalowej Woli, Andrzej Szlęzak, podpisał się pod poręczeniem za pochodzącego z Niska lekarza.

– Podpisałem się pod poręczeniem dla dr. Garlickiego. Dwa lata temu, w Krakowie, ciężko zachorowała moja bratanica. Doktor Mirosław Garlicki pomógł mi wtedy dotrzeć do specjalistów, którzy uratowali jej życie. Nikt wtedy ode mnie niczego nie żądał, niczego nie sugerował – mówił wówczas Szlęzak.

Za Garlickiego poręczył wtedy także ówczesny burmistrz jego rodzinnego Niska, Julian Ozimek.

– Ludzie, tu w Nisku, oczywiście nie uwierzyli, że nasz doktor Garlicki, syn znanego w naszym mieście lekarza i po prostu porządny człowiek, miałby zrobić to, co zarzucał mu Ziobro – mówi nam dziś niżanin w średnim wieku. – My jesteśmy dumni z tego, że doktor Garlicki pochodzi z Niska – podkreśla.

– Jakim podłym trzeba być człowiekiem, żeby zrobić coś takiego, co Ziobro zrobił doktorowi Garlickiemu – zastanawia się starsza mieszkanka Niska. – Oskarżyć lekarza, że świadomie pozbawił życia pacjenta. No że zamordował po prostu, to dla takiego lekarza najgorsze chyba co może być. I nie pomyślał przy tym o rodzicach doktora Garlickiego, o innych jego bliskich, którzy to bardzo ciężko przeżywali – dodaje.

Nawet „zero” może być „jedynką”

– Pierwsze miejsce Ziobry na liście PiS-u pokazuje, że na Podkarpaciu nawet „zero” (określenie, którego wobec Ziobry użył były premier Leszek Miller – przyp. autora), może być „jedynką” – ironizuje Paweł z Niska. – Pamiętam tę sprawę sprzed lat. Nikt w Nisku nie wierzył w brednie Ziobry na temat tego lekarza – podkreśla.

– Oj coś czuję, że Nisko oceni w tych wyborach Ziobrę nisko – uśmiecha się niżanka Anna. – My tu go nie lubimy nie tylko za demolowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości, dręczenie sędziów, upolitycznianie prokuratury, czy brak pieniędzy z KPO. Ale za krzywdę naszego doktora też!

Zbigniew Ziobro pochodzi z Krakowa i w kolejnych wyborach tak do Sejmu, jak i Europarlamentu startował z powodzeniem z okręgu krakowskiego. Tak było aż do roku 2015, kiedy to wystartował, także z powodzeniem, z okręgu nr 33, czyli kieleckiego. Wynik ten powtórzył w wyborach w 2019 roku ponownie startując ze świętokrzyskiego.

Tym razem jednak „jedynką” w Świętokrzyskiem jest sam Jarosław Kaczyński, więc Ziobro startuje w okręgu tarnobrzesko-rzeszowskim. Zmierzy się w nim z posłem Pawłem Kowalem z KO, wójtem gminy Świlcza Adamem Dziedzicem reprezentującym Trzecią Drogę, posłem Wiesławem Bużem z Nowej Lewicy oraz posłem Grzegorzem Braunem z Konfederacji.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin