REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Powrót Birama Faye do Sokoła

fot. Izabela Kwiecień-Szpunar

Biram Faye, senegalski środkowy wraca do Łańcuta. W sezonie 2023/2024 występował w ekipie Muszynianki Domelo Sokoła, ale w styczniu za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt.

KOSZYKÓWKA. I LIGA

Senegalczyk (207 cm) w minionym sezonie w zespole z Łańcuta rozegrał 14 meczów (śr. 7,4 pkt). Zawodnik borykał się z kontuzją nogi. W styczniu klub poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Biramem Faye. Decyzja ta jak napisano w komunikacie, została podjęta w wyniku rodzinnych powodów zawodnika, które wymagają jego natychmiastowej i pełnej uwagi.

24-letni Senegalczyk wraca teraz do Łańcuta. W sezonie 2022/2023 zaczął grę w izraelskiej ekstraklasie w zespole Bnei Herzeliyya. Rozegrał w nim 3 mecze zdobywając 6 pkt, a od marca występował już w drugiej lidze hiszpańskiej w barwach ekipy ICG Força Lleida (śr. 3,6 punktu i 3,4 zb.). Wcześniej też grał w zespołach z niższych ligi hiszpańskich oraz w Kosowie.

Tym samym kadra Sokoła na sezon 2024/2025 liczy już ośmiu zawodników, ww. Biram Faye, młodzieżowcy (U23) Maciej Puchalski, Marcin Kowalczyk oraz Filip Małgorzaciak, Mateusz Kaszowski, Patryk Kędel i Mateusz Bręk.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin