
Reprezentacja Polski koszykarzy zameldowała się w Krakowie i oficjalnie zainaugurowała letnie zgrupowanie przed kluczowymi meczami kwalifikacji do mistrzostw Świata. Biało-Czerwoni mają już za sobą pierwsze zajęcia na parkiecie krakowskiej hali AGH.
KOSZYKÓWKA
Choć zespół nie trenuje jeszcze w pełnym zestawieniu, kolejni kadrowicze sukcesywnie dołączają do drużyny, a nowe twarze intensywnie przyswajają założenia taktyczne. Zgrupowanie w stolicy Małopolski rozpoczęło się od wieczornej zbiórki w niedzielę, 21 czerwca. W poniedziałek rano kadrowicze po raz pierwszy wybiegli na parkiet. Sztab szkoleniowy od początku narzucił odpowiednie tempo pracy. Dla nowych zawodników w kadrze to kluczowy moment na szybką naukę systemów gry i złapanie wspólnego języka z doświadczonymi liderami. Zgodnie z harmonogramem, pierwszy etap krakowskiego zgrupowania ma na celu przygotowanie drużyny do dwóch zamkniętych meczów kontrolnych.
Pierwszy sparing odbędzie się w czwartek, 25 czerwca o godzinie 19, a rywalem Polaków będzie reprezentacja Finlandii. Z kolei w sobotę, 27 czerwca o godzinie 15, Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowacją. Zarówno mecze z Finlandią, jak i Słowacją zostaną rozegrane w hali AGH bez udziału publiczności oraz mediów. Pozwolą one sztabowi szkoleniowemu na swobodne testowanie składu i założeń taktycznych przed kluczową fazą zgrupowania.
– Cieszymy się, że jesteśmy już w Krakowie i mogliśmy rozpocząć pracę na parkiecie. Pierwszy trening jeszcze w niepełnym składzie wyglądał bardzo dobrze. Czekamy jednak jeszcze na kilku zawodników, którzy dotrą do nas w najbliższych dniach. Najpóźniej do drużyny dołączą Andrzej Pluta i Jakub Szumert, którzy mają kilka dni odpoczynku po finałach PLK. Mamy w zespole nowe i powracające po przerwie twarze, dlatego tak ważne jest teraz skupienie na detalach i szybkie wdrożenie ich w nasze założenia taktyczne. Przed nami dwa ważne mecze sparingowe, które pozwolą nam sprawdzić formę i przetestować różne ustawienia przed spotkaniami o punkty. Koncentrujemy się na wykonaniu dobrej pracy każdego dnia – podkreśla Igor Miličić, selekcjoner Reprezentacji Polski.
Po etapie sparingowym, 1 lipca reprezentacja odleci z Krakowa do Wiednia, gdzie 3 lipca o godz. 18 rozegra mecz z Austrią. Zaraz po nim drużyna powróci do Krakowa, aby przygotowywać się do kończącego to okienko spotkania z Holandią, zaplanowanego na 6 lipca na godz. 18 w TAURON Arenie. Bilety na mecz domowy są dostępne w sprzedaży na stronie ebilet.pl.
Reprezentacja Polski z czterema wygranymi na koncie jest już pewna awansu do drugiej rundy kwalifikacji, ale dwa najbliższe spotkania mogą mieć kluczową wagę dla układu tabeli w drugiej rundzie. Warto dodać, że reprezentacja Polski jest jedną z trzech drużyn, które nie przegrały jeszcze spotkania w tym etapie kwalifikacji.
PRZECZYTAJ TEŻ: Czerwone Ateny czyli Olympiakos Pireus wygrywa Final Four Euroligi (zdjęcia)
