REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Wicemistrz Polski w Łańcucie. Sokół liczy na zwycięskie zakończenie roku

Najlepsi strzelcy Śląska: Dušan Miletić (nr11) – jest dopiero na 41. miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących – i Hassani Gravett (z piłką). (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

W sobotni wieczór Muszynianka Domelo Sokół Łańcut stanie przed szansą zwycięskiego zakończenia 2023 roku w konfrontacji z wrocławskim Śląskiem.

ORLEN BASKET LIGA

W ub. sezonie ekipa z Łańcuta dwukrotnie pokonała wrocławian.

Optymistyczne nastroje w Sokole

Nastroje w ekipie Muszynianki Domelo Sokoła po wygranej w Gliwicach są optymistyczne.

– W historii Sokoła w ekstraklasie nie było dwóch zwycięstw z rzędu, jest szansa na to w sobotę – mówi trener Marek Łukomski.

Śląsk jest osiemnastokrotnym mistrz Polski co czyni go najbardziej utytułowanym klubem w kraju. Wrocławianie od początku sezonu borykają się w wieloma kontuzjami.

Mało prawdopodobne, żeby w sobotę w Łańcucie zagrali Litwin Saulius Kulvietis czy Łukasz Kolenda. We wtorkowym meczu w EuroCup w Salonikach przeciwko Arisowi w składzie byli już Kendale McCullum i Jakub Nizoł ale nie pojawili się na boisku ani na chwilę.

Serbski lider Śląska

Liderem zespołu z Wrocławia jest mierzący 213 cm Serb Dušan Miletić (śr 11,3 pkt), który do Śląska trafił z hiszpańskiego zespołu Basquet Girona.

Drugim strzelcem zespołu jest Hassani Gravett (śr. 10,9), który w poprzednim sezonie grał w Memphis Hustle (G-League, USA).

Ważną postacią miał być Amerykanin Jawun Evans. Kiedyś wychodził on w pierwszej piątce Los Angeles Clippers, a ostatnio grał… w Juventusie Utena (Litwa). Jednak z Amerykaninem w połowie grudnia rozwiązano kontrakt. Zdołał zagrać w jednym meczu i… cały czas leczył kontuzję.

Na początku sezonu zespół prowadził Oliver Vidin, który w trakcie rozgrywek został zastąpiony przez Jacka Winnickiego. Nie zmieniło to zbyt wiele obrazu gry, bowiem wrocławianie zdobywają najmniej punktów w lidze, mają także ostatnią efektywność ofensywną.

Z Wrocławia do Łańcuta

Ostatnio dużo okazji gry dostaje Michał Sitnik, który w styczniu ma wzmocnić zespół z… Łańcuta.

W drugiej drużynie Śląska, która jest wiceliderem w I lidze, z powodzeniem radzi sobie Amerykanin Jamonda Bryant Jr. (śr. 24,5 pkt). Zagrał on w 8 meczach rozgrywek EuroCup ale do Orlen Basket Ligi nie został zgłoszony.

Na trenerskiej ławce zasiada w Śląsku Adrian Mroczek-Truskowski, który w sezonach 2007-2009 i 2015-2016 grał w Sokole Łańcut.

MUSZYNIANKA DOMELO SOKÓŁ ŁAŃCUT – ŚLĄSK WROCŁAW

SOBOTA, GODZ. 20.30

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin