Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 17 maja 2024

Wyprawa Sokoła do Sopotu i jubileusz trenera Łukomskiego

Bilans trenera Marka Łukomskiego w Sokole to 11 zwycięstw i 20 porażek (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Rok temu (4.12.) Marek Łukomski meczem w Sopocie z Treflem rozpoczął pracę z zespołem z Łańcuta. Teraz historia zatacza koło, a sobotnia konfrontacja odbędzie się dokładnie w dniu 43. urodzin szkoleniowca ekipy z Podkarpacia.

ORLEN BASKET LIGA

Ciekawostką może być też to, że drugim szkoleniowcem w Treflu jest Radosław Soja, którego w Sokole zastąpił właśnie Marek Łukomski.

Nowy rozdział i podobna sytuacja

– Pamiętam tamten mecz, którym zacząłem pracę w Sokole. Przegraliśmy różnicą 15 pkt (68:83) – mówi trener Łukomski i dodaje.

– Teraz jest nowy rozdział, ale trochę jesteśmy w podobnej sytuacji jak wówczas, gdzie też nie mieliśmy kompletu zawodników, cześć była chora, a część kontuzjowana. Mam nadzieję, że teraz uda się powalczyć o pozytywny wynik choć przeciwnik jest w tym momencie z najwyższej półki i dobrze grający – mówi szkoleniowiec zespołu z Łańcuta

W sobotę nie będzie on mógł w Sopocie skorzystać z Kacpra Młynarskiego.

– Jest chory bierze antybiotyk i na pewno z nami nie pojedzie. Pod znakiem zapytania stoi występ Tylera Cheesa, natomiast Mateusz Szcypiński, który ostatnio miał problemy z pachwiną jest już gotowy do gry – mówi trener Muszynianka Domelo Sokoła

Debiut Terrella Gomeza w Sokole

W ekipie z Łańcuta w sobotę zadebiutuje nowy gracz – amerykański rozgrywający 25-letni Terrell Gomez. Ten mierzący 173 cm zastąpi swojego rodaka Corey’a Sandersa, z którym po pozytywny teście antydopingowym rozwiązano kontrakt.

– Trenuje z nami od środy i zagra z marszu. Postaramy się przekazać jak najwięcej materiałów w obronie jak i ataku. Na pewno przez trzy jednostki treningowe nie pozna wszystkiego. Trzeba liczyć na jego inteligencję i czytanie gry, ale wiadomo, że potrzeba czasu, żeby poznał kolegów i był w pełni wkomponowany w zespół – mówi trener Łukomski

Jego zespół jak na razie ma bilans 2-8, a na wyjeździe 0-5. Z kolei Trefl Sopot ma bilans 6-4 (u siebie 2-2).

– Po słabszym początku, ostatnio wygrali cztery mecze z rzędu i widać, że złapali rytm grania i żadne urazy im teraz nie przeszkadzają – mówi szkoleniowiec zespołu z Łańcuta i dodaje:

– Mają jedenastu graczy i w każdym meczu mogą sobie zmienić pierwszą piątkę. Równie dobrze jedenasty zawodnik może być starterem. Nie ma w Treflu liderów takich jak w innych zespołach, którzy wyróżniają się pod względem punktowym. Każdy może u nich być liderem w kolejnym meczu – mówi trener Łukomski.

Sopocianie złapali wiatr w żagle

Trefl gra ostatnio zdecydowanie lepiej i pnie się w tabeli. Zespół prowadzony przez Chorwata, Žana Tabaka (jego asystentem jest były szkoleniowiec Rawlplug Sokoła i Miasta Szkła Krosno, Radosław Soja) złapał wiatr w żagle i w końcu gra na miarę potencjału jaki w nim drzemie.

Kluczowymi postaciami się 31-letni obwodowy Aaron Best (śr. 10,8 pkt), reprezentanta Kanady, który w ub. sezonie występował w London Lions w EuroPucharze, belgijski środkowy Andy Van Vliet (12,3) reprezentant Węgier Benedek Varadi (11,8), Jarosław Zyskowski (13,1).

W trakcie sezonu do zespołu dołączył Jakub Schenk (śr. w trzech meczach 12,3 pkty), który rozgrywki zaczął w Anwilu Włocławek. W zespole są też utalentowani gracze 25-letni Jakub Musiał i Szymon Tomczak. Przypomnijmy, że po ub. . sezonie Trefl opuściło aż 10 graczy.

W środę znowu w Trójmieście

Dla ekipy z Łańcuta będzie to nie jedyna podróż nad morze w najbliższym czasie, bowiem już 6 grudnia zagra ona w Gdyni.

– Nie udało się nam przełożyć meczu z Arką tak żeby nie wracać do Łańcuta. Czeka nas niezły tour po 10-11 godzin w autokarze w jedną stronę – stwierdza trener Łukomski.

TREFL SOPOT – MUSZYNIANKA DOMELO SOKÓŁ ŁAŃCUT

sobota, godz. 15.30

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin