sob. 27 lipca 2024

17-latkowie dali zwycięstwo Stali Rzeszów

Szymon Łyczko, 17-letni piłkarz Stali Rzeszów
Gole 17-letniego Szymona Łyczki (na zdjęciu) i jego rówieśnika, Szymona Kądziołki dały Stali Rzeszów pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. (Fot. Wit Hadło)

Stal Rzeszów i Chrobry Głogów przystępowały do niedzielnego  meczu jako dwie najsłabsze drużyny Fortuna I Ligi, które nie miały na swoim koncie zwycięstwa. Z marazmu zdołali się wyrwać rzeszowianie, ale w tym przypadku cieszyć może tylko komplet punktów, który zapewnili sobie dopiero w 13. min doliczonego czasu gry.

PIŁKA NOŻNA, FORTUNA I LIGA

Stal Rzeszów zaczęła ten mecz w średnim pressingu, sukcesywnie zwiększając swoją grę w wysokiej obronie. Gospodarze bardzo szybko wykorzystali słabą postawę gości w bocznych sektorach boiska i właśnie, czy to z prawej, czy to z lewej flanki, szło największe zagrożenia na bramkę głogowian.

Łyczko i Wachowiak najbardziej aktywnymi piłkarzami Stali

Podobać mogli się zwłaszcza Szymon Łyczko i Krystian Wachowiak, którzy byli najbardziej aktywnymi piłkarzami biało-niebieskich. To właśnie po ich zagraniach bardzo często kotłowało się pod bramką przeciwnika. Jdnak bardzo długo brakło strzałów, którymi można by sfinalizować akcje.

To udało się na nieco ponad 10 minut przed przerwą, gdy miejscowi objęli prowadzenie po koronkowej akcji. Rozpoczął ją Kamil Kościelny, który z pierwszej piłki zagrał do Krzysztofa Danielewicza. Ten uruchomił Kacpra Sadłochę, który z koli wypuścił w bój sam na sam Szymona Łyczkę. 17-latek strzałem po długim słupku wyprowadził rzeszowską Stal na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie na 2-0, jednak piłkę po zagraniu strzelca pierwszej bramki, rozpaczliwie zdołali wybić głogowscy defensorzy.

Kądziołka trafia w doliczonym czasie

Tuż po przerwie Stal ruszyła do natarcia, ale to Chrobry po 10 minutach cieszył się z wyrównującego gola. Do siatki rzeszowian uderzeniem głową trafił Mikołaj Lebedyński.

Miejscowi koniecznie chcieli odwrócić niekorzystną kartę, a najbliższy tego był trzykrotnie Kamil Kościelny. Bohaterem biało-niebieskich został ostatecznie 17-letni Szymon Kądziołka. Młodzieżowy reprezentant Polski (wszedł na boisko w 77. min), który okazał się asem w talii trenera Marka Zuba, w 13. min doliczonego czasu po indywidualnej akcji uderzył pod poprzeczkę nie do obrony. Warto dodać, że Chrobry grał wówczas już w „10” po czerwonej kartce dla Bartosza Biela.

W innych meczach: Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-0, GKS Tychy – Miedź Legnica 0-0, Górnik Łęczna – Wisła Płock 1-0, Polonia Warszawa – Motor Lublin 0-1, Wisła Kraków – Arka Gdynia 5-1, Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Znicz Pruszków zakończył się po zamknięciu numeru. Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec (28.08. – godz. 18).

18. Chrobry       6        0        5-20

W następnej kolejce: Resovia – Termalica (1.09. – godz. 18), Motor – Stal Rz. (3.09. – godz. 18).

STAL RZESZÓW – CHROBRY 2-1 (1-0)

1-0 Łyczko (34.). 1-1 Lebedyński (56.), 2-1 Kądziołka (90+13.)