REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Dominik Marczuk, piłkarz Jagiellonii Białystok: Oglądam mecze Stali Rzeszów

Dominik Marczuk w barwach Jagiellonii Białystok (Fot. Fortuna Puchar Polski/Facebook)

Rozmowa z DOMINIKIEM MARCZUKIEM, piłkarzem Jagielloni Białystok, który przeszedł do klubu z Podlasia ze Stali Rzeszów. Z pomocnikiem „Jagi” rozmawialiśmy po meczu Pucharu Polski z Resovią

PKO BP EKSTRAKLASA, FORTUNA PUCHAR POLSKI

– Zwycięstwo z Resovią nie podlegało dyskusji (3-1). Myślę, że spodziewaliście się takiego scenariusza, iż to spotkanie będzie jednostronnym widowiskiem.

– Tak, spodziewaliśmy się tego, że Resovia się cofnie.

– Przyjechaliśmy do Rzeszowa, żeby wygrać, ale przede wszystkim, aby od początku narzucić swój styl gry i myślę, że było to widać. Graliśmy piłką, tak jak chcemy zawsze grać, czyli otwierać atak od tyłu i kontrolować zawody. Nawet gdy straciliśmy gola, nie było widać w naszym zespole nerwowości. Jak najszybciej chcieliśmy strzelić trzecią bramkę, co się udało, ale także mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo.

– Koledzy pytali cię o grę Resovii, z którą rywalizowałeś w poprzednim sezonie w Fortuna I Lidze?

– Nie, pytali się tylko o stan murawy. Boisko było fantastycznie przygotowane. Grałem na tym stadionie 3 lata i bardzo dobrze wspominam obiekt, jak i murawę przy Hetmańskiej.

Sentyment mam, ale do Stali Rzeszów

– Domniemam, że przyjeżdżałeś tu z dużym sentymentem i odjeżdżasz podwójnie zadowolony, bo strzeloną bramką przypieczętowałeś wasze zwycięstwo.

– Tak, sentyment mam, ale do Stali Rzeszów. Przez 3 lata przychodziłem tutaj codziennie i bardzo dobrze wspominam ten okres. Fajnie było wrócić na ten stadion, będę miło wspominał ten dzień.

– Śledzisz poczynania swojej byłej drużyny?

– Tak, cały czas. Jeśli mam możliwość, staram się oglądać mecze Stali.

– Masz jeszcze kontakt z piłkarzami biało-niebieskich?

– Tak, z wieloma chłopkami utrzymuję kontakty. Wiadomo, że gdy się odchodzi z klubu, to kontakt jest trochę słabszy, ale się nie urywał. Trzymam kciuki za chłopaków i życzę im jak najlepiej.

– W Jagiellonii notujesz kolejny wzrost formy. Strzelasz bramki, jesteś liderem klasyfikacji asyst w ekstraklasie (6 – przyp. red.). Twoje indywidualne rezultaty, to efekt tego, że zostałeś przesunięty z obrony na prawą pomoc?

– Myślę, że tak. Na prawej obronie na pewno nie miałbym takich liczb. Zmiana pozycji dla mnie, moich statystyk, jest z pewnością kluczowa i naprawdę fajnie odnalazłem się na tej pozycji.

– Spodziewałeś się, że w wieku 20 lat wejdziesz do ekstraklasy z takim przytupem?

– Nie skupiałem się na tym, ale na pewno cieszę się, bo w każdym meczu chcę udowadniać, że trener zasłużenie daje mi szansę gry w pierwszym składzie. Na pewno nie myślałem o tym, jak wejdę do ekstraklasy, chciałem to zrobić, jak najlepiej potrafię i zamierzam to kontynuować.

– Jakie cele stawiasz sobie na ten sezon?

– Cel jest taki, by w każdym meczu pomagać drużynie, przyczyniać się do strzelania goli przez mój zespół. Liczy się każdy najbliższy mecz i tylko na tym się skupiam, żeby Jagiellonia wygrywała.

Liczy się wyłącznie kolejny mecz

– Jagiellonia jest wiceliderem ekstraklasy. W szatni pojawiają się już rozmowy, że planem jest zakończyć rozgrywki na podium, a nawet na samym szczycie tabeli?

– Nie, rozmawiamy tylko o najbliższym przeciwniku i sądzę, że to jest kluczowe.

Nie myślimy o tym, na jakim miejscu skończymy tylko, tak jak wspomniałem, liczy się wyłącznie kolejny mecz. Nasza gra wygląda bardzo dobrze, regularnie punktujemy, ale jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy.

– Czego Super Nowości mogą życzyć Dominikowi Marczukowi?

– Przede wszystkim zdrowia i w zasadzie tyle (uśmiech).

– Od siebie dodamy jeszcze kolejnych liczb przy twoim nazwisku.

– Tak, na pewno się przydadzą. Dziękuję bardzo!

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin