REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 23 lutego 2024

Koniec zimowej laby. Piłkarze zaczynają przygotowania do rundy wiosennej

Już 4 stycznia pod wodzą Rafała Ulatowskiego, przygotowania do wiosennej rundy rozpoczną piłkarze Resovii. (Fot. Resovia)

W klubach PKO BP Ekstraklasy, Fortuna I ligi i II ligi kończy się powoli świąteczno-noworoczna przerwa. Nie inaczej jest w przypadku podkarpackich drużyn. PGE Stal Mielec i Stal Rzeszów do zajęć wrócą 8 stycznia. Wcześniej, bo już w czwartek (4 stycznia) przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie Resovia i Stal Stalowa Wola.

PKO BP EKSTRAKLASA, FORTUNA I LIGA, II LIGA

Mielczanie z zimowego snu przebudzą się 7 stycznia, by dzień później spotkać się na pierwszym w nowym roku treningu. Przez kolejnych 12 dni zajęcia podopiecznych Kamila Kieresia będą się odbywać na własnych obiektach.

17 stycznia mielczanie mają w planach pierwszy sparing ze Zniczem Pruszków. Później PGE Stal czeka wylot do hiszpańskiego L’Albir w okolicy Alicante, gdzie przebywać ona będzie do 1 lutego. To swego rodzaju nowość, bowiem w ostatnich latach na miejsce zimowego obozu mielczanie wybierali Turcję.

– Tam będziemy mieli obóz, trzy sparingi z bardzo dobrymi przeciwnikami. Cały czas używaliśmy ośrodka w Turcji, niestety przez ostatnie dwa lata spotykaliśmy ze śniegiem lub deszczem i często zajęcia trzeba było prowadzić w zamkniętych ośrodkach, więc w tej chwili decydujemy się na Hiszpanię – mówił Jacek Klimek, prezes mieleckiego klubu w rozmowie z hej.mielec.pl.

PGE Stal w Hiszpanii rozegra sparingi w dniach 23, 27 i 31 stycznia (rywale do ustalenia). Po powrocie do kraju z Hiszpanii, PGE Stal będzie się już przygotowywać do pierwszego wiosennego spotkania. To zaplanowano 9 lutego (godz. 18) na stadionie przy Solskiego 1. Rywalem PGE Stali będzie Puszcza Niepołomice.

Resovia wraca już w czwartek

Resovia rozpocznie jednostki treningowe na własnych obiektach, a przez dwa kolejne dni podopieczni Rafała Ulatowskiego przystąpią do specjalistycznych badań i testów.

„Pasiaki” zaplanowały pięć gier sparingowych, a testowanie formy rozpoczną 20 stycznia w Stalowej Woli, gdzie zmierzą się z Wisłą Puławy. Następnie dyspozycję biało-czerwonych sprawdzą FC Kosice, Motor Lublin, FK Podbrezova i Sandecja Nowy Sącz.

W styczniu (21-27) ekipę z Wyspiańskiego czeka także obóz przygotowawczy, który odbędzie się w Woli Chorzelowskiej na obiektach Rado Resort.

Stal Rzeszów zacznie 4 dni później

Druga rzeszowska drużyna przygotowania do rundy rewanżowej zainauguruje cztery dni później. Sztab szkoleniowy Marka Zuba zaplanował cztery mecze kontrolne, zaczynając 20 stycznia od potyczki z Motorem Lublin.

Następnie dyspozycję biało-niebieskich sprawdzą: Stal Stalowa Wola, Górnik Łęczna oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Stal Rzeszów podobnie jak Resovia również wyjedzie na obóz do wspomnianego ośrodka treningowego w Woli Chorzelowskiej. „Żurawie” przebywać będą tam od 5 do 9 lutego.

Nasi pierwszoligowcy wznowią mecze o stawkę w drugiej połowie lutego (17 – 18.02.). Resovia zagra w delegacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Stal zaś podejmie Wisłę Kraków. Zawodników Rafała Ulatowskiego czeka jeszcze zaległy domowy mecz z Wisłą Płock.

„Stalówka” też zaczyna w czwartek

Jedyny przedstawiciel podkarpackiej piłki w II lidze również szybko wznawia treningi. Piłkarze Stali Stalowa Wola spotkają się na zajęciach 4 styczna.

Beniaminek zaplanował sześć sparingów, które rozpocznie 20 stycznia. Gracze Ireneusza Pietrzykowskiego zmierzą się z: Starem Starachowice, Czarnymi Połaniec, Motorem Lublin, Stalą Rzeszów, Avią Świdnik oraz z rywalem, które jeszcze nie został ustalony. Do ligowego grania „Stalówka” przystąpi w ostatni weekend lutego, kiedy przed własną publicznością mierzy się z rezerwami ŁKS-u Łódź.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin