REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Marek Zub, nowy trener Stali Rzeszów. Co o nim wiemy?

Marek Zub, nowy trener Stali Rzeszów
Nowy trener Marek Zub podpisał ze Stalą Rzeszów trzyletni kontrakt. (Fot. Stal Rzeszów)

W poniedziałek, na tydzień przed początkiem przegotowań Stali Rzeszów do sezonu, piłkarze biało-niebieskich w końcu poznali nowego trenera. Szkoleniowcem biało-niebieskich został Marek Zub, który zastąpił Daniela Myśliwca. 58-letni coach największe sukcesy odnosił za granicą, a konkretnie na Litwie.

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA

Nowy opiekun Stali Rzeszów z niejednego pieca jadł chleb. Urodzony w 1964 r. szkoleniowiec, zanim rozpoczął pracę na stanowisku trenera, grał w piłkę w sześciu klubach, w tym m.in. 7 lat w Igloopolu Dębica. W barwach popularnych „Morsów” zasmakował gry w ekstraklasie, występując w pięciu spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 1990/91.

Marek Zub przygodę trenerską zaczynał w Igloopolu Dębica

Wychowanek Hetmana Zamość w zespole z Dębicy zaczął także przygodę trenerską, prowadząc młodzieżowe drużyny Igloopolu.

Marek Zub poważniejszej piłki zasmakował u boku Oresta Lenczyka, będąc jego asystentem w GKS-ie Bełchatów, który w kampanii 2006/2007 został wicemistrzem Polski. Ten sukces okazał się dla niego przepustką do samodzielnej pracy w ekstraklasie za sterami Widzewa Łódź, gdzie oprócz prowadzenia zespołu został również jego dyrektorem sportowym, a także pełnił jednocześnie rolę wiceprezesa zarządu.

W kolejnych latach Zub ponownie zostawał asystentem pierwszych trenerów. W Polonii Warszawa współpracował z Jackiem Zielińskim oraz Czesławem Michniewiczem. Obecny opiekun Stali Rzeszów anonsowany był też na asystenta selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika i zostałby nim, gdyby nie oferta z litewskiego Żalgirisu Wilno.

Nowy trener Stali Rzeszów największe sukcesy święcił na Litwie

To właśnie w tym klubie Marek Zub święcił największe sukcesy. W pierwszym roku pracy zespół pod jego wodzą sięgną po srebrny medal miejscowej ekstraklasy, a w następnych dwóch latach drużyna pod batutą Zuba mogła legitymować się tytułem najlepszej drużyny na Litwie, dorzucając do kolekcji trofeów także trzy puchary kraju i jeden superpuchar.

Jego Żalgiris z pewnością zapamiętają także kibice Lecha Poznań. W sezonie 2013/2014 „Kolejorz” został bowiem wyeliminowany przez litewską ekipę w kwalifikacjach Ligi Europy, w której Żalgiris odpadł dopiero na ostatniej przeszkodzie, a nowy opiekun Stali został wybrany trenerem roku w państwie naszych północnych sąsiadów.

Marek Zub za granicą swoich sił próbował też w Chinach, na Łotwie, Białorusi i w Kazachstanie. Przed objęciem „Żurawi” odpowiadał za wyniki łotewskiego Spartaksa Jurmala. Z klubem z Hetmańskiej 69 związał się trzyletnim kontaktem.

Marek Zub pracę z rzeszowską drużyną zainauguruje w najbliższy poniedziałek, kiedy to biało-niebiescy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2023/2024.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin