REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Ta ostatnia niedziela. GKS Tychy zmorą Stali Rzeszów

Piłkarze Stali Rzeszów jeszcze nigdy nie wygrali z GKS-em Tychy. Szansę na przełamanie tej niekorzystnej serii będą mieli już w niedzielę (Fot. Stal Rzeszów)

18. serię gier, a jednocześnie tegoroczne występy, zakończą w niedzielę jedenastki GKS-u Tychy i Stali Rzeszów. Ci drudzy postarają się przerwać niekorzystną serię meczów z tyszanami, z którymi nigdy jeszcze nie wygrali. W ostatnim spotkaniu obu drużyn w stolicy Podkarpacia GKS zwyciężył 2-1.

FORTUNA I LIGA

Stal Rzeszów przystąpi do ostatniego meczu w tym roku po dość pechowo zremisowanym pojedynku z Odrą Opole. Rzeszowianie wygraną mieli niemal na tacy. Jednak błąd w ostatniej minucie gry, a w konsekwencji wykorzystany przez opolan rzut karny nie pozwolił cieszyć się po końcowym gwizdku.

Tak stracone punkty zawsze bolą, dlatego biało-niebiescy chcą poprawić swoje nastroje w niedzielę, na pięknym obiekcie w Tychach.

GKS zaskakuje na plus

Miejscowy GKS zaskakuje w lidze in plus. Piłkarze Dariusza Banasika plasują się tuż poza podium. Do lidera tracą 2 „oczka”, mając do rozegrania zaległy mecz z Górnikiem Łęczna.

Co sprawia, że najbliższy rywal stalowców jest tak regularnie punktującą drużyną?

Trudno szukać w śląskiej ekipie większych nazwisk – może po za Bartoszem Śpiączką. Dlatego ogromną siłą „Trójkolorowych” jest po prostu zespół.

Specjalista od awansów, trener Banasik, który z Radomiakiem uzyskiwał promocję do I ligi. Potem do ekstraklasy. Obecnie mądrze kieruje grą podopiecznych, którzy w zasadzie nigdy nie kalkulują. Tyska drużyna dotąd tylko raz podzieliła się łupem z przeciwnikiem, remisując bezbramkowo z Miedzią Legnica.

Tyszanie w 17 meczach wygrywali 10-krotnie,. To obok Arki, która potrzebowała na ten wynik jednego spotkania więcej, jest najlepszym wynikiem Fortuna I Ligi.

Co ciekawe, GKS w poprzedniej kampanii, w której finiszował na 13. miejscu, odniósł 10 zwycięstw. To jasno pokazuje, jak spory postęp uczynił klub z ul. Edukacji. Pewnie tak dobrego rezultatu nie byłoby bez odświeżenia kadry. Z zespołem pożegnało się łącznie 15 piłkarzy, a ich miejsce zajęło 13 zawodników.

Zub spokojny o swoich piłkarzy

Marek Zub największy atut rywala widzi właśnie w zespołowości tyskich graczy.

– Analizując wszystkie zespoły w I lidze można interpretować aspekty piłkarskie po osobie trenera i charterze jego pracy. Darka znam dosyć dobrze i mogę stwierdzić, że kolekty jest dużą siłą jego ekipy. Oczywiście też wyrównany i wysoki poziom poszczególnych zawodników, ich zwartość na czele z trenerem, który tak starta się układać swoje drużyny. To jest podstawowa rzecz, o której należy pamiętać grając z takim przeciwnikiem – mówi trener Stali.

Podkreśla on jednocześnie, że do starcia z GKS-em jego piłkarze muszą podejść ze świadomością swoich możliwości.

– Myślę, że pod każdym względem jesteśmy w dobrej dyspozycji i takiej postawy oczekuję od zespołu – twierdzi Zub, dodając, że jest spokojny o swoich zawodników.

GKS TYCHY – STAL RZESZÓW

NIEDZIELA, GODZ. 18

_____

ZOBACZ TEŻ: Klęska w Krakowie. Stal Rzeszów pożegnała się z Pucharem Polski

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin