REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Ukraina – Polska w Stalowej Woli. Biało-Czerwone walczą o awans do Dywizji A

W składzie reprezentacji Polski na piątkowy mecz nie zabraknie największej gwiazdy naszej kadry, Ewy Pajor. (Graf. Podkarpacki ZPN)

– Ukraina to przeciwnik, który nie do końca jest dla nas wygodny – mówi przed piątkowym meczem w Stalowej Woli Nina Patalon, selekcjonerka polskiej reprezentacji. Mecz Ukraina – Polska rozegrany zostanie w ramach Ligi Narodów Kobiet Dywizji B.

LIGA NARODÓW KOBIET

Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, ta swoje mecze rozgrywa poza terytorium własnego kraju. Tym razem wybór padł na Stalową Wolę. Z kolei od poniedziałku Ukrainki trenują w Rzeszowie.

– Bardzo dziękujemy, za takie przyjęcie, za zorganizowanie nam pobytu, boisk treningowych, hotelu i całego meczu. Warunki są bardzo dobre, a na boisku niech wygra sport -mówił podczas niedawnego spotkania z władzami Podkarpackiego ZPN Sergiej Sivyi, opiekun reprezentacji Ukrainy.

Gwiazdy w kadrze Polski

Reprezentacja naszych wschodnich sąsiadów po 4 kolejkach ma na koncie 3 pkt. Ukrainki wciąż zachowują szanse na walkę w barażach o awans do Dywizji A.

W zdecydowanie lepszej sytuacji są Biało-Czerwone. Te do tej pory zgromadziły 10 „oczek”.

W przypadku piątkowego zwycięstwa, polska reprezentacja zapewni sobie awans do Dywizji A Ligi Narodów Kobiet. Wygrana będzie również premiowana awansem do kolejnej fazy eliminacji mistrzostw Europy.

– Naszego piątkowego rywala widzieliśmy już we wcześniejszych kolejkach, graliśmy z nimi, także mam nadzieję, że będziemy optymalnie przygotowani do tego spotkania – dodaje Patalon, cytowana przez Podkarpacki ZPN.

W kadrze Polski, która do piątkowego meczu przygotowywała się w Krakowie, nie zabraknie największych gwiazd na czele z napastniczką VfL Wolfsburg, Ewą Pajor i bramkarką PSG, Katarzyną Kiedrzynek.

Kolejny raz do kadry została powołana pochodząca z Nehrybki na Podkarpaciu Oliwia Domin. 19-latka na szerokie wody wypłynęła w Resovii, a obecnie jest zawodniczką UKS SMS Łódź.

Są jeszcze bezpłatne bilety

Bezpłatne bilety na piątkowy mecz można rezerwować na www.bilety.podkarpackizpn.pl

UKRAINA – POLSKA

piątek, godz. 18

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin