Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Przychodzą, odchodzą czyli zmian w Muszyniance Domelo Sokole ciąg dalszy


Senegalczyk, Biram Faye w barwach Muszynianki Domelo Sokoła zagrał w 14 meczach zdobywając śr. 7,4 pkt. (Fot. Izabela Kwiecień-Szpunar)

Kolejne zmiany w zespole z Łańcuta. Z podkarpackim klubem pożegnał się Biram Faye, natomiast nowym graczem został Serb, Milivoje Mijović.

KOSZYKÓWKA. ORLEN BASKET LIGA

Od początku sezonu 2023/2024 sporo się dzieje w łańcuckim zespole i nie chodzi tu wcale o wyniki sportowe, które są jak na razie dużo słabsze niż w poprzednim. Zaczęło się od dużych zaległości finansowych wobec zawodników, którym nie płacono od początku sezonu. Później „wyszedł” pozytywny test antydopingowym lidera zespołu Corey’a Sandersa, z którym rozwiązano kontrakt. W jego miejsce zakontraktowano Terrella Gomeza. Następnie niespodziewanie z klubem pożegnał się grający od trzech sezonów w Łańcucie Mateusz Szczypiński, a temat do dziś nie jest wyjaśniony.

W ww. sytuacji w klubie pojawiło się trzech nowych graczy Michał Kroczak, Ikechukwu Sean Nwamu i Artur Łabinowicz. Z klubem pożegnał się też Janis Berzins, a na początku sezonu jeszcze Bartosz Czerwonka. Później wobec kontuzji jakie nawiedziły zespół do Łańcuta powrócił dobrze znany z ub. sezonu Delano Spencer.

Mijović za Faye

Fot. https://www.facebook.com/PTGSokolLancut

W środę rano klub z Podkarpacia poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Biramem Faye. Decyzja ta jak napisano w komunikacie, została podjęta w wyniku rodzinnych powodów zawodnika, które wymagają jego natychmiastowej i pełnej uwagi. Kolejnym nowym graczem został silny skrzydłowy, Milivoje Mijović. Mierzący 201 cm Serb w Polsce grał już w GTK Gliwice (sezon 2019-20, śr. 10,7 pkt) i MKS Dąbrowie Górniczej (2020-21, śr. 9 pkt; 2021-21, śr. 10,3 pkt). W tym ostatnim klubie był uwielbiany przez kibiców. 31-letni Mijović poprzedni sezon rozpoczął w belgijskiej drużynie Belfius Mons-Hainaut (rozgrał pięć meczów śr. 14,5 pkt) i przeniósł się w październiku 2022 do Rumuni. W barwach SCM CSU Craiova zagrał w miejscowej lidze 32 mecze (śr. 11,2 pkt) oraz 11 meczów w FIBA Europe Cup (10,6 pkt). W sezonie 2023/2024 nie grał w żadnym klubie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin