REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 29 maja 2024

Doświadczenie resoviaków z Pucharu CEV zaprocentuje w play-off?

– Mam nadzieję, że zajdziemy jak najdalej się da – mówi Yacine Louati, przyjmujący Asseco Resovii. (Fot. PlusLiga)

W czwartek o godz. 18.20 Asseco Resovia rozpocznie w Gdańsku z Treflem rywalizację w I rundzie play-off. Rewanż w Rzeszowie 14 kwietnia.

SIATKÓWKA. PLUSLIGA

– Play-offy będą trudne i wymagające od samego początku – mówi Yacine Louati, francuski przyjmujący Asseco Resovii. – Formuła w ćwierćfinałach i półfinałach będzie taka jak w rundzie play-off europejskich pucharów i którą znamy już chociażby z tegorocznej gry w pucharze CEV. Mamy całkiem dobre doświadczenie z meczów, które rozgrywaliśmy z zespołem z Zawiercia, kiedy wygraliśmy u siebie, przegraliśmy na wyjeździe, ale zwyciężyliśmy w złotym secie. Może to jest dla nas dobry znak? Sam nie wiem. Na pewno rywalizacja potoczy się bardzo szybko. Musimy być gotowi do twardej walki od samego początku i grać tak, żeby nie zostawiać żadnej przestrzeni ani dla rywali, ani dla nas samych. Trzeba być gotowym do rywalizacji od pierwszej piłki. Jestem pozytywnie nastawiony i wierzę, że ta formuła będzie działać na naszą korzyść – mówi Francuz, który przyznaje, że przed zespołem spore wyzwanie. – Wszystkie mecze w play-offach będą trudne. Mam nadzieję, że zajdziemy jak najdalej się da. Już w ćwierćfinale czeka nas trudny rywal. Formuła dwumeczu jest wymagająca i trudno tutaj cokolwiek przewidywać. Na ten moment nie ma co wybiegać do przodu i myśleć o półfinale. Krok po kroku musimy się koncentrować na każdym kolejnym meczu – stwierdza Yacine Louati.

PRZECZYTAJ TEŻ: Cel minimum Asseco Resovii w rundzie zasadniczej zrealizowany

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin