Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 27 lipca 2024

Efektowne otwarcie Biało-Czerwonych

Polki w dobrych humorach rozpoczęły turniej w Turcji. (Fot. VNL)

Od zwycięstwa w trzech setach rozpoczęła reprezentacja Polski tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów podczas turnieju w Antalyi. Biało-czerwone, które przed rokiem zdobyły brązowy medal Ligi Narodów, kolejne pojedynki rozegrają w weekend – w piątek z Francją, w sobotę z Holandią i w niedzielę z Japonią.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

Jeszcze przed pierwszym spotkanie sztab szkoleniowy biało-czerwonych miał spory ból głowy, bowiem podstawowa przyjmująca Olivia Różański doznała już w Antalyi urazu i jej udział w pierwszym turnieju jest wykluczony. Zastąpiła ją w ramach transferu medycznego Paulina Damaske, ale w meczu przeciwko Włoszkom nie pojawiła się na boisku.

Polki zaczęły mecz bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:1, ale później dominowały Włoszki, wśród których skutecznością imponowała ponad dwumetrowa Ekaterina Antropova. Nasza drużyna przegrywała już 16:21, ale nie poddała się. Szybko odrobiła większość strat i było już tylko 22:23. Martyna Łukasik popsuła jednak zagrywkę i przeciwniczki miały setbole. Nie wykorzystały czterech, a przy stanie 26:26 Natalia Mędrzyk popisała się asem, a w kolejnej akcji skuteczną kontrą seta zakończyła Martyna Łukasik.

Biało-Czerwone na początku II seta przegrywały 9:11 ale z akcji na akcję spisywały się coraz lepiej. Polki prowadziły 21:16 . Podopieczne trenera Julio Velasco zaczęły odrabiać straty. Obroniły dwa setbole, ale przy wyniku 23:24 Antropova zaryzykowała na zagrywce i trafiła w siatkę.

W III secie znów początek należał do zespołu z Włoch, którzy prowadził 15:12, ale z czasem zaczął popełnić błędy co było wodą na młyn dla Polek. Nasz zespół przy drugiej piłce meczowej postawił kropkę nad i.

Polska – Włochy 3-0 (28:26, 25:23, 25:21)

Polska: Wenerska 3, Łukasik 10, Korneluk 12, Stysiak 17, Mędrzyk 11, Alagierska 4 oraz Szczygłowska (libero), Kowalewska, Gałkowska 1, Piasecka 1.

Trener Stefano Lavarini

Włochy: Bosio 2, Degradi 9, Danesi 10, Atropova 16, Bosetti 10, Bonifacio 8 oraz Fersino (libero), Spirito, Omoruyi 2, Mingardi, Cambi