REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Fabian Drzyzga, rozgrywający Asseco Resovii: nie ma bezpiecznych wyników

– Pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy, a potem wkradło się trochę rozluźnienia – mówił o meczu z zespołem ze Lwowa Fabian Drzyzga (nz. z prawej), rozgrywający Asseco Resovii (Fot. PlusLiga)

Rozmowa z FABIANEM DRZYZGĄ, rozgrywającym Asseco Resovii po wygranym 3-1 meczu z Barkom Każany Lwów, a przed pojedynkiem Ligi Mistrzów z ACH Volley Lublana.

PLUSLIGA

– Inkasujecie kolejne 3 punkty, choć gra szczególnie od III seta pozostawiała wiele do życzenia…

– Najważniejsze jest zwycięstwo i nie ma co rozliczać. Każdy by chciał wygrać ten mecz 3-0 i sety do 15 i żebyśmy grali fenomenalnie i ja również.

– Pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy, a potem wkradło się trochę rozluźnienia ale też odjęło nam zagrywkę. Nie mogliśmy rywalom zrobić krzywdy, a oni zaczęli nam ją robić w tym elemencie. Ten mecz się wyrównał i dlatego później wyglądał tak, a nie inaczej.

– W IV secie prowadziliście 23:19 i 24:22 rywale byli o krok od doprowadzenie do tie-breaka, mając piłkę setową…

– W tej końcówce było trochę ryzyka rywali na zagrywce i nasze nieskończone ataki. Taka jest ta siatkówka, że nie ma bezpiecznych wyników.

Fabian Drzyzga: akcje przegraliśmy ryzykiem w ataku

– Z czego wynikają te wasze przestoje, które dosyć często zdarzają się w tym sezonie?

– Jak już mamy jakąś przewagę tak jak w ostatnim secie i ją roztrwoniliśmy. Więc to jest pytanie czy to jest kwestia rozluźnienia czy większego ryzyka drużyn przeciwnych na zagrywce, bo w takich sytuacjach już im nie zależy?

– Ciężko powiedzieć, bo te akcje nie przegraliśmy gdzieś tak głupimi błędami tylko ryzykiem w ataku. Chłopaki podejmowali ryzyko i akurat teraz nie trafili. Nie uważam, żeby to był duży problem, ale taka jest siatkówka. Nie zawsze wszystko jest takie proste dla obserwujących z boku.

– W czwartek mecz Ligi Mistrzów z ACH Volley Lublana, w którym najlepszym rozwiązaniem byłoby wygrać za trzy punkty bez straty seta, bo jakakolwiek pomyłka może mieć znaczenie w końcowym rozrachunku walki o awans…

– Oczywiście. Ten mecz ze Lwowem był inny bo patrzymy też na Puchar Polski ale też chcemy wygrywać mecze w PlusLidze.

– Z Lublaną tej presji wynikowej będzie jeszcze więcej. Nie chcemy stracić seta, bo to będzie bardzo ważne w dalszej rywalizacji o wyjście z grupy. Od wtorku zaczynamy, że tak powiem, misję Lublana i zrobimy wszystko, żeby wygrać to spotkanie za trzy punkty. Najlepiej 3-0.

ASSECO RESOVIA – BARKOM KAŻANY Lwów 3-1 (25:20, 25:21, 21:25, 28:26)

ASSECO RESOVIA: Drzyzga 2, Cebulj 20, Kochanowski 9, Boyer 23, Louati 16, Kłos 7 oraz Zatorski (libero), Staszewski, Kozub, Bucki

BARKOM KAŻANY: Petrovs, Palonsky 13, Shchurov 2, Tupchii 23, Kovalov 12, Gueye 9 oraz Pampushko (libero), Holoven, Dardzans, Kucher, Mazenko.

Sędziowali: D. Lic i M. Gadzina. MVP: Stephan Boyer. Widzów 1200.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin