REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 21 kwietnia 2025

Mieleckie siatkarki przegrywają po tie-breaku

Fot. Fb ITA TOOLS Stal Mielec

Siatkarki ITA TOOLS Stali przegrał w Mogilnie z beniaminkiem Sokolem&Hagric 2-3. Spotkanie trwało aż 143 minuty. Nad ostatnim w tabeli zespołem z Kalisza mielczanki mają pięć punktów przewagi.

SIATKÓWKA. TAURON LIGA

Choć mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku nie było to zbytnio porywające widowisko. Oba zespoły popełniły łącznie ponad 50 błędów, a ich gra falowała w poszczególnych setach. Inauguracyjna partia układała się od początku po myśli zespołu z Wielkopolski, który popełnił zaledwie dwa błędy, przy aż 10 rywalek.

Role odwróciły się w secie numer dwa, gdzie już na początku mielczanki prowadziły 6:1 i konsekwentnie budowały przewagę. Kolejny set to znów dominacja miejscowych, które imponowały skutecznością ataku i zagrywką. Wydawało się, że ekipa beniaminka pójdzie za ciosem i zamknie mecz w czterech setach, ale zupełnie stanęła w partii numer cztery, w której praktycznie nie do zatrzymania była Oliwia Sieradzka wspierana w ataku Emilię Muchę.

Przewaga mielczanek rosła w błyskawicznym tempie i o losach meczu rozstrzygnął tie-break. W nim miejscowe wygrywały już 5:1, ale mielczanki nie dawały za wygraną i ruszyły do odrabiania strat. Zbliżyły się na punkt (5:4), ale za chwilę to znów ekipa z Mogilna powiększyła dystans 11:6. Kolejny zryw oliwi Sieradzkiej i jej koleżanek spowodował, że strata do rywalek wynosiła już tylko punkt (10:11). Na więcej jednak już zespół byłego trenera zespołu z Mielca, Mateusza Grabdy nie pozwolił i przy drugiej piłce meczowej postawił kropkę nad i.

Sokół&Hagric Mogilno – ITA TOOLS Stal Mielec 3-2
(25:19, 19:25, 25:16, 15:25, 15:13)

  • Sokół&Hagric: Szczepańska 4, Jeremić, Mazenko 7, Cur-Słomka 6, Przybyło 25, Brzoska 8 oraz Pancewicz (libero), Świętoń 19, Gajewska, Barambas 3, Rafałko (libero).
  • Trener Mateusz Grabda.
  • ITA TOOLS Stal: Priante, Mucha 10, Milewska 9, Sieradzka 20, Kazała 19, Ponikowska 10 oraz Łyduch (libero), Głodzińska 2, Walczak, Adamczyk 1, Moszyńska 1, Kuligowska.
  • Trener Miłosz Majka
  • Sędziowali: A. Michlic i G. Sołtysiak. MVP: Sandra Świętoń. Widzów: 850.

PRZECZYTAJ TEŻ: Magdalena Jurczyk, siatkarka DevelopResu: wiemy jak się mamy zachowywać

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl GRAVAMEN MEDIA ul. Podwisłocze 46, 35-309 Rzeszów Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Polityka prywatności Regulamin