REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Ostatni sprawdzian przed wyborem kadry na igrzyska

(Fot. Fivb)

Dziś w Lublanie rozpoczyna się ostatni turniej fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Sernski szkoleniowiec reprezentacji Polski Nikola Grbic do Słowenii, gdzie jego podopieczni zmierzą się z Włochami, Argentyną, Serbią i Kubą, zabrał 17 zawodników, z których wybierze dwunastkę  na igrzyska olimpijskie w Paryżu.

SIATKÓWKA. LIGA NARODÓW

Po dwóch tygodniach rozgrywek Ligi Narodów biało-czerwoni są na trzecim miejscu w tabeli z bilansem sześciu zwycięstw i dwóch porażek. Wyprzedzają ich jedynie Włosi, z którymi zmierzą się już w pierwszym meczu w Lublanie – w środę, a także Słoweńcy. Oba te zespoły, które wciąż walczą o jak najlepszą pozycję w światowym rankingu, by zakwalifikować się na igrzyska, przegrały do tej pory tylko po jednym spotkaniu.

Trener Grbić do Lublany zabrał 17 siatkarzy, spośród których, jak zapowiedział, wybierze 12-osobowy skład na najważniejsza imprezę sezonu – turniej olimpijski. Do kadry wrócili środkowy Mateusz Bieniek, przyjmujący Wilfredo Leon oraz libero Asseco Resovii, Paweł Zatorski, którzy nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się w tegorocznej edycji Ligi Narodów z powodu problemów zdrowotnych.

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych, którzy bronią trofeum, w Słowenii będą mistrzowie świata – Włosi. To spotkanie powinno być najtrudniejsze dla Polaków, nie tylko ze względu na klasę rywala i historię rywalizacji tych zespołów, ale także z uwagi na to, że podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego walczą o igrzyska i nie mogą sobie pozwolić na potknięcia.

Gospodarzem drugiego, rozgrywanego równocześnie, turnieju jest Manila na Filipinach, gdzie za rok odbędą się mistrzostwa świata.

Format rozgrywek pozostał taki sam, jak w zeszłym roku – każda z 16 reprezentacji wystąpi w trzech turniejach, w których czekają ją po cztery mecze. Siedem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej, a także Polska jako gospodarz drugi rok z rzędu, wystąpi w turnieju finałowym, który odbędzie się w Łodzi (27-30 czerwca).

.

Skład reprezentacji Polski na turniej w Lublanie:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz;

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka;

Środkowi: Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski;

Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek;

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski.

.

Terminarz turnieju w Lublanie (transmisja na sportowych kanałach Polsatu)

wtorek

Bułgaria – Turcja (godz. 16.30), Słowenia – Argentyna (20.30)

środa

Kuba – Serbia (16.30), Włochy – Polska (20.30)

czwartek

Turcja – Argentyna (13), Bułgaria – Włochy (16.30), Kuba – Słowenia (20.30)

piątek

Argentyna – Polska (13), Bułgaria – Kuba (16.30), Turcja – Serbia (20.30)

sobota

Bułgaria – Argentyna (13), Serbia – Polska (16.30), Słowenia – Włochy (20.30)

niedziela

Kuba – Polska (13), Turcja – Włochy (16.30), Serbia – Słowenia (20.30)

PRZECZYTAJ TEŻ: Atakujący Asseco Resovii nie zagra na igrzyskach w Paryżu

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin