REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 20 czerwca 2024

Trefl Gdańsk przerwał zwycięską serię Asseco Resovii

Zakończyła się zwycięska seria Asseco Resovii. (Fot. PlusLiga)

Do niespodzianki doszło dziś (6.01.2024) w Gdańsku, gdzie Trefl zastopował Asseco Resovię. Rzeszowianie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, mając na koncie dziesięć wygranych z rzędu.

Początek inauguracyjnej partii należał do ekipy gości, wśród których na ataku w podstawowym składzie wyszedł Jakub Bucki. Szybko natomiast z boiska zszedł z urazem palca Jakub Kochanowski.

Resoviacy prowadzili 9:7 ale kolejne pięć punktów z rzędu zdobyli gdańszczanie, którzy wyszli na prowadzenie 12:9. Goście ruszyli do odrabiania strat i udało się im doprowadzić do remisu 18:18, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. Ci w kluczowych momentach dobrze zagrywali i blokowali. W drugiej partii gdańszczanie przeważali od samego początku utrzymując 3-4 punktową dystans.

W ekipie z Rzeszowa mocno zawodził jeden z liderów Torey DeFaclo, którego zmienił Yacine Louati. Mimo kilku roszad w składzie ekipa z Rzeszowa nie była stanie skutecznie przeciwstawić się rywalom. W końcówce resoviakom udało się obronić dwie piłki setowe, ale przy kolejnej byli już bezradni.

Za dziewiątym setbolem

Mocno zdeterminowani takim obrotem sprawy rzeszowianie zaczęli partię numer cztery prowadząc 6:3. Z czasem ekipa Trefla zniwelowała straty i rozgorzała walka na całego. Na tablicy wyników najczęściej gościł remis.

Dopiero w końcówce gospodarze odskoczyli na trzy punktową przewagę. Wydawało się, że są na dobrej drodze do zamknięcia meczu w trzech setach. Prowadzili 23:21, ale w kolejnej akcji Karol Kłos zatrzymał blokiem Karola Urbanowicza.

Za chwilę to jednak Trefl miał piłkę meczową ale rywale ją obronili i sami stanęli przed szansą na przedłużenie meczu. Bardzo dobrze w ekipie z Rzeszowa zaczął funkcjonować blok, a w ataku praktycznie nie mylił się Jakub Bucki.

Natomiast gdańszczanie raz za razem psuli zagrywki. Resoviacy dopięli swego i za dziewiątym setbolem wygrali seta – Yacine Louati ustrzelił zagrywką Mikołaja Sawickiego. Gdańszczanie szybko otrząsnęli się z niewykorzystanej szansy i w IV secie od początku utrzymywali 2-3 punktową przewagę, którą w końcówce powiększyli. Resoviacy nie byli już w stanie przeciwstawić się rywalom i odrobić straty.

TREFL Gdańsk – ASSECO RESOVIA 3-1 (25:20, 25:23, 31:33, 25:19)

TREFL: Droszyński 3, Orczyk 20, Urbanowicz 10, Sasak 20, Sawicki 15, Niemiec 10 oraz Franchi (libero), Czerwiński, Nasevih 1, Gałązka

ASSECO RESOVIA: Drzyzga, DeFalco 3, Kochanowski 1, Bucki 17, Cebulj 2, Kłos 12 oraz Zatorski (libero), Boyer 3, Louati 12, Kozub, Rejno, Staszewski 3, Mordyl 10.

Sędziowali: J. Makowski i M. Maciejewski. MVP: Piotr Orczyk. Widzów 6300.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin