Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Nicki Pedersen wraca do Stali: cieszę się, że znów jestem w Rzeszowie


Nicki Pedersen po 11 latach ponownie będzie bronił barw klubu z Rzeszowa (Fot. Wit Hadło)

Negocjacje trwały jakiś czas. Obie strony szybko chciały dopiąć szczegóły kontraktu i ostatecznie to się udało. Cieszę się, że znów jestem w Rzeszowie, bo zawsze się tu dobrze czułem – mówił podczas wtorkowej konferencji w rzeszowskim ratuszu Nicki Pedersen. Trzykrotny indywidualny mistrz świata podpisał kontrakt z Texom Stalą Rzeszów na sezon 2024 z opcją przedłużenia na kolejny.

Tekst przeczytasz w 3 minuty

– Nicki, witamy po 10 latach w domu…

– Dziękuję! Od razu jak zadzwonił menedżer, to wiedziałem, że chce tu wrócić. Chciałem przede wszystkim przeprosić kibiców, że musieli tak długo czekać. Obie strony, zarówno ja, jak i klub chcieliśmy jak najszybciej zakończyć negocjacje i dopiąć kontrakt. Bardzo się cieszę, że to się udało i że z powrotem jestem w Rzeszowie. Jestem zachwycony miastem, dziękuję kibicom i sponsorom, że ponownie mogę tu być. Nie mogę się już doczekać, żeby w przyszłym sezonie dać kibicom trochę frajdy.

– Miniony sezon nie był dla Ciebie specjalnie udany z powodu kontuzji, jaką odniosłeś w tamtym roku…

– Rzeczywiście, ten sezon nie był dla mnie łatwy. Wróciłem do żużla po groźnej kontuzji. Miało to wpływ na moje wyniki. Myślę jednak, że za rok będzie lepiej, bo nie mam już tego problemu z kontuzją. Oczywiście łatwo jest mówić, ale mam nadzieję, że ciężką pracą uda mi się wrócić do dawnej dyspozycji. Już teraz mogę rozpocząć przygotowania do nowego sezonu, co w tamtym roku o tej porze nie było możliwe. Będę mógł też pracować w zimie, tak więc siłą rzeczy sezon 2024 powinien być dla mnie lepszy.

W Rzeszowie zawsze dobrze się czułem

– Z jakim planami wracasz po 10 latach do Stali Rzeszów?

– Moim celem przede wszystkim jest to, aby w przyszłym sezonie wszyscy czuli się komfortowo, żeby była dobra atmosfera i każdy wspierał każdego i pomagał. To jest właśnie ścieżka, którą klub i sponsorzy muszą obrać. Liczę, że w zespole będzie panowała dobra koleżeńska atmosfera. Ja zawsze w Rzeszowie dobrze się czułem. Tu jest jeden z najlepszych torów do ścigania w Polsce. Jak się ma dobre silniki, a takie mam, to można dobrze punktować. Naprawdę cieszę się, że wracam po 10 latach w to miejsce.

– Czujesz presję związaną ze startami w Rzeszowie?

– Już ponad 20 lat jeżdżę pod presją, więc jestem przekonany że w przyszłym roku również sobie z nią poradzę. Żużel to jednak sport drużynowy i cała drużyna musi dać z siebie wszystko i jechać razem. Gdybym nie miał przekonania, że mogę wciąż ścigać się na najwyższym poziomie, to po prostu nie zdecydowałbym się dalej kontynuować kariery. Niemniej żeby Stal osiągnęła wynik w sezonie 2024, to cała drużyna musi solidnie przepracować zimę.

***

Nicki Pedersen urodził się w 2 kwietnia 1977 r. W przeszłości już reprezentował barwy rzeszowskiego klubu: w latach 2006 – 2007 i 2013. Trzykrotny indywidualny mistrz świata (2003, 2007 i 2008) oraz 4-krotny drużynowy mistrz świata (2006, 2008, 2012 i 2014), a także indywidualny mistrz Europy (2016). W ubiegłym sezonie startował w barwach klubu z Grudziądza, zaś w przyszłym – po 21 latach – ponownie będzie się ścigał w I lidze. Jazdę na torze, podobnie jak w tym roku, będzie łączył z funkcją menedżera reprezentacji Danii, którą pełni od grudnia 2022.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin