REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 21 czerwca 2024

Kierowcy z gminy Tyczyn domagają się załatania dziur

Dziurawa droga w miejscowości Hermanowa
Takie dziury w drodze w Hermanowej powinny być jak najszybciej załatane, ale nie kamieniami, a stabilnym asfaltem. (Fot. Czytelniczka)

– Na drodze Hermanowej Łazy są głębokie dziury i jadąc tamtędy można uszkodzić zawieszenie w samochodzie – poinformowała nas pani Dorota z tej miejscowości. – Od zimy prosiłam władze gminy Tyczyn o ich załatanie. Tłumaczono mi, że jak się ociepli to to zrobią. W końcu wyrównali dziury, zasypali je kamieniem, ale asfaltu nie wylali. To jakiś problem? 

Nasza Czytelniczka przekonuje, że to bardzo niebezpieczne miejsce dla kierowców. Powiadomiła nas, że gminny urzędnik zapewnił ją, że zrobili co mogli i umieścili znaki o wybojach na jezdni.

Ale kierowcy mimo to muszą uważać, żeby podczas jazdy nie uszkodzić samochodu. Jest tam umieszczony  znak drogowy, że na odcinku 500 m są dziury i można tamtędy jeździć tylko do 20 km na godzinę. 

Burmistrz Tyczyna: nasz wniosek o pieniądze został odrzucony

O to czy stan drogi w Hermanowej Łazy zostanie poprawiony, zapytaliśmy Janusza Skotnickiego, burmistrza Tyczyna.

– Załataliśmy tymczasowo dziury o wielkości 20 na 20 cm i 50 cm na 20 cm – powiedział włodarz gminy. – W najbliższym czasie na te miejsca wylejemy asfalt. Na ten cel potrzeba 500 tys. zł. Złożyliśmy wniosek o wsparcie rządowe na remont drogi w tym przysiółku Hermanowej, ale nasz wniosek o pieniądze został odrzucony.

W sumie na remont tej drogi w Hermanowej, w tym położenie asfaltu potrzeba od 180 do 200 tys. zł. Nadal jest jeszcze szansa, że otrzymamy takie fundusze. 

Burmistrz dodał, że w gminie jest remontowanych wiele dróg. W sumie na takie zadania wydano ponad 7 mln zł. Okazuje się, że nawet, gdy tymczasowo zostaną załatane dziury, to wypadają kolejne.

Jednak gmina nie poprzestaje na zasypywaniu ich kamieniami, jak przekonuje Janusz Skotnicki, ale gdy tylko są pieniądze to są pokrywane one asfaltem. Tak też ma być w przypadku drogi w Hermanowej. Czytelniczka jednak twierdzi, że uwierzy tylko wtedy, gdy na własne oczy zobaczy dziury  załatane asfaltem. 

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin