Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 29 lutego 2024

Słoweński rozgrywający, Gregor Ropret potwierdza: będę grał w Rzeszowie


Rozgrywający reprezentacji Słowenii, Gregor Ropert potwierdził, że w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Asseco Resovii. (Fot. CEV)

Gregor Ropert w minioną niedzielę fetował w Unipol Arenie położonej na obrzeżach Bolonii (Casalecchio di Reno) z Sir Susa Vim Perugia triumf w Pucharze Włoch. Słoweniec przyznał, że to jego ostatni sezon w Italii, a w kolejnym reprezentować będzie barwy Asseco Resovii.

SIATKÓWKA. PUCHAR WŁOCH, PLUSLIGA

– Jesteśmy przede wszystkim szczęśliwi i zadowoleni, że już zrobiliśmy jeden krok do przodu w porównaniu do zeszłego roku, kiedy właśnie zostaliśmy zatrzymani w półfinale Pucharu Włoch, a potem wiemy jak rozczarowująco zakończył się dla nas sezon. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy jeszcze silniejsi niż wcześniej. Został nam już tylko jeden cel do zrealizowania, czyli scudetto – mówi 34-letni Gregor Ropret rozgrywający Sir Susa Vim Perugia, który w Final Four Copa Italia ani razu nie pojawił się na boisku. W reprezentacji Słowenii jest numerem jeden na rozegraniu, natomiast w Superlega Serie A bardzo rzadko dostaje szansę gry.

Gregor Ropert (pierwszy z lewej) w minioną niedzielę w Unipol Arenie położonej na obrzeżach Bolonii (Casalecchio di Reno) zdobył z Sir Susa Vim Perugia Puchar Włoch. (Fot. Legavolley)

Ciężka sytuacja

– To jest ciężka sytuacja. Myślę, że w zeszłym roku jeszcze tak to nie wyglądało, bo trenerzy stosowali więcej rotacji i miałem okazję żeby więcej pograć niż w tym sezonie. Oczywiście grając w jednym klubie z takim rozgrywającym jakim jest Simone Gianelli trudno jest się przebić do składu i dostać więcej szans na grę. W zeszłym sezonie bywały jednak takie mecze, w którym grałem. Teraz tych okazji do gry jest dla mnie naprawdę mało, więc to był jeden z powodów, dla których chciałem przejść do innego klubu na przyszły sezon i pełnić w nim rolę pierwszego rozgrywającego. Dlatego jestem bardzo szczęśliwy, że będę miał okazję grać w Rzeszowie – stwierdza Ropert.

Dobrzy znajomi informatorami

Słoweniec przyznaje, że wiedzę na temat Asseco Resovii czerpał od Klemena Cebulja i Jana Kozamernika, dobrych znajomych z reprezentacji.

– Zebrałem od kolegów bardzo dużo informacji o klubie i rozgrywkach, Znamy się świetnie, przecież z Janem Kozamernikiem podczas sezonu reprezentacyjnego razem dzielimy pokój. Klemen to mój wielki przyjaciel i myślę, że czeka nas bardzo dobry sezon. W Rzeszowie powinna się dobrze poczuć również moja rodzina. Bardzo się cieszę, że dostałem szansę gry w Asseco Resovii. Mam nadzieję, że pomogę zespołowi w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników niż te, które osiąga w ostatnich latach – mówi.

Z Janem Kozamernikiem podczas sezonu reprezentacyjnego Gregor Ropert dzielimy pokój. (Fot. CEV)

Dwie najwyżej notowane ligi na świecie

Słoweniec przyznaje, że śledzi rozgrywki PlusLigi, którą uważa obok włoskiej ekstraklasy za dwie najwyżej notowane ligi na świecie. – Z tego co widzę, to zespół z Rzeszowa w rozgrywkach ligowych radzi sobie całkiem nieźle, przynajmniej jak do tej pory. Na pewno dużo gorzej wyglądały wyniki zespołu w Lidze Mistrzów, ale do play-offów w PlusLidze jest jeszcze długa droga i wszystko się może zdarzyć. Mam nadzieję, że zawodnicy Asseco Resovii będą zdrowi na najważniejszą część sezonu i pokuszą się przynajmniej o tak dobry wynik jak w zeszłym roku – kończy Gregor Ropert. Przypomnijmy, że Słoweniec ma na koncie trzy wicemistrzostwa Europy oraz brąz. Od ub. sezonu gra w Perugii. Wcześniej występował w ligach francuskiej, czeskiej, tureckiej, austriackiej i rodzimej słoweńskiej.

Gregor Ropert z reprezentacją Słowenii zdobył trzy wicemistrzostwa Europy oraz brąz, a teraz marzy, żeby zakwalifikować się na igrzyska w Paryżu. (fot. CEV)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin