Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Jasionka – Podgorica. Ruszyły czarterowe loty z Rzeszowa do Czarnogóry

Turyści na lotnisku w Jasionce
Pierwsi turyści odlatujący z Jasionki do stolicy Czarnogóry wyglądali na zadowolonych. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Lotnisko Rzeszów – Jasionka poszerza siatkę wakacyjnych połączeń. Od czwartku można się wybrać na wczasy w Czarnogórze. Pierwszy samolot odleciał wczoraj. Miał na pokładzie niemal komplet – 176 pasażerów.

Lot z Jasionki do Podgoricy trwa zaledwie dwie godziny i, jak mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, jest świetna alternatywą dla długiej podróży samochodem.

– Lepiej ten czas wykorzystać na wypoczynek na urokliwych plażach z widokiem na góry – powiedział.

Do stolicy Czarnogóry z podrzeszowskiego lotniska w trakcie wakacji latają samoloty czarterowe. Jednak w tym przypadku nie trzeba kupować całego pakietu wczasów. Rego-Bis, który specjalizuje się w podróżach na Bałkany i jest touroperatorem uruchomionego z Jasionki połączenia, sprzedaje także same loty do Podgoricy.

– Cieszymy się z rozwoju współpracy z Air Montenegro oraz Portem Lotniczym Rzeszów-Jasionka – przyznała podczas inauguracyjnego lotu Estera Sobalkowska, dyrektorka ds. produktu w Rego-Bis. – Jak widać po zapełnieniu samolotu, coraz więcej turystów chce odkrywać uroki tego pięknego kraju. Dlatego zdecydowaliśmy się w sezonie 2023 zaoferować naszym klientom połączenia do Czarnogóry nie tylko z Katowic, ale również i z Rzeszowa.

Na trasie do Podgoricy latają airbusy A320, które mieszczą na pokładzie 176 pasażerów. Pierwszy rejs był prawie pełen. Strażacy uczcili go salutem wodnym na płycie lotniska. Kolejny już w następny czwartek. Loty z Rzeszowa do Czarnogóry odbywać się będą co tydzień, aż do 28 września 2023.

Od września trzy loty z Rzeszowa do Rzymu

Mamy jeszcze jedną dobrą informację dla turystów podróżujących z lotniska w Jasionce. Od września Wizz Air, który niedawno uruchomił loty z Rzeszowa do Rzymu, będzie latał na tej trasie trzy razy w tygodniu. W środy, czwartki i soboty. Dwa dodatkowe loty odbędą się w piątek, 8 września 2023, i we wtorek, 31 października 2023.

Później, od listopada do marca 2024 r., wracają dwa loty tygodniowo – we wtorki i w soboty.

– Jak ktoś marzy o wycieczce do Włoch, to warto o tym pomyśleć, bo ceny z Jasionki są naprawdę niezłe – usłyszeliśmy na lotnisku. – Na czwartkowe połączenia można kupić bilet dla dwóch osób już za 250 zł. I to w obie strony.

Pamiątkowe zdjęcie przed premierowym lotem z Rzeszowa do Czarnogóry. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)
Pierwszy rejs uczczono salutem wodnym na płycie lotniska. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)
Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce. Salut wodny na powitanie połączenia do Czarnogóry
Nawadnianie zapewniła lotniskowa straż pożarna. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)
Loty z podrzeszowskiej Jasionki do stolicy Czarnogóry odbywać się będą w każdy czwartek, aż do 28 września 2023. (Fot. port lotniczy Rzeszów-Jasionka)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin