Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 4 marca 2024

Podkarpaccy strażacy doskonalą sztukę nurkowania pod lodem (ZDJĘCIA)

Wykorzystując trwającą jeszcze porę roku, trwa doskonalenie zawodowe dla Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego „TARNOBRZEG”, „SANOK” i „PRZEMYŚL”. Realizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Rzeszowie. Zajęcia odbywały się na poligonie Szkoleń Wodnych w Polańczyku nad Jeziorem Solińskim.

Tematyka doskonalenia obejmuje prowadzenie zajęć nurkowych w warunkach zimowych przy niskich temperaturach. Dodatkowo, realizowane jest szkolenie specjalistyczne z zakresu nurkowania podlodowego dla 6 młodszych nurków.

Szkolą się by nie zawieść podczas prawdziwej akcji

Zadaniem szkolących się nurków jest przede wszystkim przygotowanie się do sprawnego i bezpiecznego prowadzenia prac podwodnych w warunkach zimowych. W czasie zajęć omawiane są tematy związane z doborem i konfiguracją sprzętu. A także adaptacją do warunków panujących pod wodą w zimie.

Zajęcia praktyczne prowadzą nurkowie instruktorzy MSWiA oraz nurkowie kierujący pracami podwodnymi. W doskonaleniu zawodowym biorą udział funkcjonariusze z kwalifikacjami nurkowymi MSWiA.

Doskonalenie realizowane jest w czterech pięciodniowych cyklach. Obejmuje zagadnienia związane z: ratownictwem w zakresie specjalistycznym oraz prowadzeniem prac podwodnych w trudnych warunkach zimowych. Poszukiwaniem obiektów pod wodą różnymi metodami z wykorzystaniem łączności przewodowej. Zasadami bezpieczeństwa wykonywania prac podwodnych.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin