Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Krosno się bawi na Karpackich Klimatach [ZDJĘCIA Z IMPREZY]

1. Na pyszne pieczywo skusiły się i siostry zakonne. (Fot. Kinga Dereniowska)

Było wino, tradycyjne przysmaki, śpiewy i tańce, a krośnieński Rynek tętnił życiem! A wszystko to dzięki kolejnej już odsłonie Karpackich Klimatów.

Na osłodę kończącego się lata można było skorzystać z mnóstwa atrakcji. Krośnianie i specjalnie przyjeżdżający na tę imprezę turyści, mogli usiąść przy lampce wina i powspominać, to co wydarzyło się podczas wakacji. Ślinka aż ciekła na widok regionalnie wytwarzanych serów, lodów, czy mięsa. Kolejkom do poszczególnych stanowisk nie było końca.

Zachwyt na straganach wzbudzały hutnicze cuda najwyższej próby, z których przecież Krosno słynie na całą Polskę. W tym roku, w tajnym głosowaniu, uczestnicy Karpackich Klimatów wybrali także najlepszy chleb – o ten laur „biło się” aż osiem lokalnych piekarni. Pogoda dopisała, słońce nie przestawało świecić, więc i chętnych na smakowe doznania było sporo.

Na dwóch scenach występowały folkowe kapele, które sprawiały, że niejedna nóżka rwała się do tańca. Był wśród nich m.in. Zespół Śpiewaczy Kamratki, który od ponad sześćdziesięciu lat upowszechnia i kultywuje tradycje i muzykę ludową. Zagrał zespół Opa Cupa inspirujący się muzyką karpacką, cygańską, bałkańską, a także klezmerską, czy zespół Beskid, działający od niedawna przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Jaśliskach. Zabawa trwała do późnej nocy.

A kolejny Festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty w Krośnie już za rok.

Karpackie Klimaty 2023. Zdjęcia z imprezy w Krośnie

2. O bezpieczeństwo biesiadników Karpackich Klimatów zadbali ratownicy z Legionu Gerarda i nieustraszeni ochroniarze. (Fot. Kinga Dereniowska)
3. Były i tańce… (Fot. Kinga Dereniowska)
Impreza na Rynku w Krośnie
4. Krośnieński Rynek przez trzy dni pękał w szwach… (Fot. Kinga Dereniowska)
Stragany z rękodziełem na krośnieńskim rynku
5. W trakcie Karpackich Klimatów w Krośnie można było kupić sporo rękodzieła. Były obrazy z wielkimi Polakami: Janem Pawłem II, Fryderykiem Szopenem, Mikołajem Kopernikiem. (Fot. Kinga Dereniowska)
Koncert podczas Karpackich Klimatów na rynku w Krośnie
6. Degustacje regionalnych przysmaków umilały uczestnikom imprezy folkowe zespoły. (Fot. Kinga Dereniowska)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin