REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

W Krośnie będzie trzecia strefa parkowania

Parkomat w Krośnie
Okazuje się, że dwie dotychczasowe strefy płatnego parkowania w Krośnie to za mało. (Fot. UM Krosno)

We wrześniu w Krośnie uruchomiona zostanie kolejna, tym razem trzecia strefa płatnego parkowania. W ostatni dzień sierpnia zdecydowali o tym radni miejscy. W tej strefie znalazły się parkingi przy ul. Bieszczadzkiej i ul. Krakowskiej.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin włączenia tych miejsc do III strefy płatnego parkowania. Ale wiadomo, że stanie się to 14 dni po ogłoszeniu uchwały Rady Miasta w Krośnie w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Do nowo powstałej strefy wprowadzono stawki za postój:

  • 1 zł – za połowę pierwszej godziny parkowania,
  • 2 zł – za pierwszą godzinę parkowania,
  • 2,40 zł – za drugą rozpoczętą godzinę parkowania,
  • 2,80 zł – za trzecią rozpoczętą godzinę parkowania,
  • 2 zł – za czwartą i kolejną rozpoczętą godzinę parkowania.

Abonament miesięczny w III strefie wyniesie 60 zł.

Władze Krosna włączenie do strefy płatnego parkowania nowych parkingów tłumaczą deficytem wolnych miejsc postojowych. Opłaty wymuszą rotację dla pracujących i pozwoli to większej liczbie kierowców na zaparkowanie swoich pojazdów. Dzięki temu ma się polepszyć ruch samochodowy w mieście.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin