REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Pomóżmy pogorzelcom z Ziempniowa. Sami sobie nie poradzą

Mieszkańcy Ziempniowa stoją przed spalonym domem
Pomimo szybkiej i sprawnej akcji strażaków ogień doszczętnie zniszczył cały dach i wnętrze domu. Budynek nadaje się tylko do rozbiórki. (Fot. OSP Ziempniów)

W jednym momencie rodzina z Ziempniowa, w gm. Czermin, w powiecie mieleckim, została bez dachu nad głową. Ogień zniszczył im dom, wyrządził ból i cierpienie. Na szczęście nie zostali sami. Pomagają im sąsiedzi i druhowie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dla pogorzelców ruszyła też zbiórka internetowa, a na Facebooku – grupa z licytacjami.

Do nieszczęścia doszło 9 grudnia, w sobotnie południe. Wtedy to w niewielkim, murowanym domu w Ziempniowie nagle pojawił się i ogień.

„Każda pomoc jest ważna”

W pożarze w Ziempniowie ucierpiały cztery osoby, dwie z nich poważnie: 88-letnia kobieta i 54-letni mężczyzna. Oboje z oparzeniami głowy, rąk i twarzy trafili do szpitala. Jak się okazało, przyczyną pożaru było rozszczelnienie butli gazowej. Niestety, pomimo szybkiej i sprawnej akcji strażaków ogień doszczętnie zniszczył dach i wnętrze domu.

Budynek nadaje się tylko do rozbiórki. Rodzina straciła więc cały dobytek i dach nad głową. Jeszcze przed pożarem sytuacja tych ludzi była bardzo trudna, oboje zmagali się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Tym bardziej teraz, bez pomocy z zewnątrz, sobie nie poradzą. Na szczęście nie zostali sami. Pomagają im sąsiedzi, strażacy z OSP Ziempniów i internauci. 

Zbiórkę w sieci dla pogorzelców zorganizowała Akademia Dobrych Pomysłów.

–  Chcemy zapewnić tej rodzinie niezbędną pomoc finansową. Każda złotówka będzie dla nich naprawdę dużym wsparciem. Tu każda pomoc jest ważna – przekazuje ADP.

Jak pomóc pogorzelcom z Ziempniowa

Pomóc pogorzelcom z Ziempniowa można na stronie: www.pomagam.pl/pozar_domu_ziempniow.

Licytacje na ich cel odbywają się na Facebooku: Społeczna pomoc i licytacje dla Pogorzelców z Ziempniowa

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin