REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 26 lutego 2024

Nocny pożar na ul. 8 marca w Rzeszowie

Pożar na ul. 8 marca w Rzeszowie wybuchł w środę wieczorem. (Fot. Fot. FB/KM PSP w Rzeszowie)

O pożarze na parterze mieszkania w kamienicy nr 15, na ul. 8 marca w Rzeszowie, strażacy zostali poinformowani 10 stycznia, o godz. 20.46. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej z budynku ewakuowały się samodzielnie 3 osoby dorosłe, w tym dwie osoby z mieszkania objętego pożarem. 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że pożarem objęte jest mieszkanie na parterze, dodatkowo pożar rozprzestrzeniał się na drewnianą klatkę schodową, na której panowało duże zadymienie.  Przy użyciu drabiny nasadkowej podano jeden prąd wody przez okno mieszkania oraz dwa prądy wody od strony klatki schodowej. Z budynku strażacy ewakuowali 5 osób w tym małżeństwo z 6-cio letnim dzieckiem, przy użyciu drabiny mechanicznej, którzy następnie zostali przetransportowani do szpitala w celu przeprowadzenia badań profilaktycznych – mówi kpt. Jan Czerwonka, oficer prasowy KM PSP w Rzeszowie. 

Działania trwały łącznie 3 godziny. W akcji uczestniczyło 29 ratowników, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słociny, Załęża i Wilkowyi.   Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ustala je policja.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin