Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

Opaski, które ratują życie. Dostaną je seniorzy z Rzeszowa

Opaska dla seniora jest łatwa w obsłudze, wodoodporna i działa przez 24 godziny dobę, 7 dni w tygodniu. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Początkiem września seniorzy będą mogli się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie po „opaskę życia”. Tym samym Rzeszów rozpocznie kolejny etap programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023. W ubiegłym roku do rzeszowskich seniorów trafiło 119 takich opasek.

„Opaska życia” mierzy podstawowe parametry życiowe, umożliwia bezpośrednie połączenie z centrum opieki i służbami medycznymi. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. 

O przyznaniu opaski nie decyduje kryterium dochodowe. Może ją otrzymać osoba powyżej 65. roku życia mieszkająca w Rzeszowie. Mogą ją otrzymać seniorzy sami prowadzący gospodarstwa domowe, jak i mieszkający z bliskimi, który nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki.

Osoba mająca opaskę, kiedy poczuje się źle, wciska znajdujący się na niej przycisk. Po odebraniu zgłoszenia przez ratownika medycznego z centrum teleopieki, ratownik decyduje o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. Pomoc może polegać na wsparciu emocjonalnym seniora, rozmowie z nim albo nawiązaniu kontaktu z osobą z najbliższego otoczenia czy wezwaniu służb medycznych.

Ma jeden przycisk, jest więc łatwa w obsłudze, wodoodporna i działa przez 24 godziny dobę, 7 dni w tygodniu.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin